Einbeck

Strona g³ówna O Paczkowie Miasta partnerskie Einbeck

Einbeck 

 

Ludno¶æ: 28000 ludzi
Powierzchnia gminy: 166 km2
Gêsto¶æ zaludnienia: 169 osób/km2
Burmistrz Gminy: Dr. Sabine Michalek
Region: Northeim

INTERNET: www.einbeck-online.de

EINBECK - miasto w Niemczech, po³o¿one w po³udniowej czê¶ci Dolnej Saksonii, niedaleko Kassel i Hannoveru.
Einbeck s³ynie z charakterystycznej pruskiej architektury, która niemal w ca³o¶ci zachowa³a siê w niezmienionej formie oraz z najstarszego w Niemczech, licz±cego ponad 600 lat browaru.

Pierwsze wzmianki o Einbeck pochodz± z 1158 roku, jednak na prawa miejskie osada musia³a poczekaæ do 1252 roku. Miasto szybko zyska³o charakter obronny - powsta³y wa³y, mury obronne oraz g³êboka fosa. W 1368 roku w historii Einbeck otworzy³ siê nowy rozdzia³ - miasteczko do³±czy³o do Ligi Hanzeatyckiej, przez co zyska³o handlowy charakter. Po³o¿enie na skrzy¿owaniu kilku wa¿nych szlaków handlowych sprzyja³o rozwojowi Einbeck. Dziesiêæ lat po wst±pieniu do Hanzy w Einbeck ruszy³a produkcja piwa. "Einbecker Bier" produkowane jest po dzi¶ dzieñ i cieszy siê sporym uznaniem w ca³ej Europie. Kres lat ¶wietno¶ci przyszed³ pod koniec XV wieku, kiedy miasto zosta³o mocno zniszczone przez wojny domowe. Kolejny kryzys Einbeck prze¿y³o w 1540 roku, gdy w okolicach ruszy³a reformacja. Wówczas ogromny po¿ar strawi³ niemal ca³± zabudowê. Miasto zosta³o odbudowane z zachowaniem ¶redniowiecznej architektury. Kolejny po¿ar wybuch³ w 1826 roku, jednak tym razem p³omienie okaza³y siê ³askawsze i zniszczy³y jedynie nowsz± czê¶æ osady, oszczêdzaj¹c zabytkowe obiekty.

Dzi¶ miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych. Malownicze, piêknie zdobione budynki z muru pruskiego oraz ¶redniowieczne mury obronne i ko¶cio³y ciesz± siê du¿± popularno¶ci± w¶ród turystów z ca³ej Europy. Bogata baza noclegowa i gastronomiczna oraz wiele dotatkowych atrakcji i mo¿liwo¶ci rozrywek uzupe³nia turytyczny charakter Einbeck.

Wspó³pracê Paczkowa z Einbeck zapocz±tkowa³a umowa partnerska, któr± przedstawiciele obu miast podpisali 12 wrze¶nia 1992 roku. Porozumienie przewiduje wymianê m³odzie¿y oraz rozwój wspó³pracy miêdzy organizacjami i instytucjami obu miast. Umowa co roku jest aktualizowana planami organizacyjnymi wspó³pracy, a partnerski uk³ad z Einbeck owocuje corocznymi wymianami m³odzie¿y licealnej i delegacjami oficjeli obu miast podczas wa¿nych imprez (np. "Dni Paczkowa" lub "Einbeckowy Maj").

Poni¿ej zamieszczamy umowê partnersk± i jej przyk³adowe aneksy, zawierane pomiêdzy w³adzami Paczkowa i Einbeck:

Otwórz