Tydzień Przedsiębiorczości

Strona główna Dla Inwestorów Tydzień Przedsiębiorczości

W tym roku, w dniach pomiędzy 16 a 22 listopada, po raz pierwszy na Opolszczyźnie, odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Opolskim Koordynatorem organizacji ŚTP w naszym województwie został Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o.

 Global Entrepreneurship Week to więcej niż jeden tydzień w roku!

To ruch społeczny na rzecz promowania przedsiębiorczości wśród mieszkańców całego świata, niezależnie od wieku czy płci, to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość, jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

ŚTP jako wydarzenie promujące przedsiębiorczość odbywa się w Polsce nieprzerwanie od 2008 roku, angażując setki partnerów (firm, instytucji, szkół i uczelni) z całego kraju.

W tym roku patronat honorowy ogólnopolskiej akcji objęły już: PARP, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Gospodarki i Komisja Europejska.

Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o., jako opolski koordynator, chce pozyskać liczne grono partnerów, sponsorów oraz lokalnych patronów i wpisać ŚTP, jako stały element do kalendarza wydarzeń biznesowych województwa opolskiego.

KKPP Sp. z o.o. zaprasza do udziału samorządy, instytucja samorządowe, stowarzyszenia i organizacje biznesowe, wyższe uczelnie, urzędy pracy, inkubatory przedsiębiorczości , instytucje otoczenia biznesu, media, firmy itp.

Tematyka wydarzeń, które mogą odbywać się w ramach tygodnia jest bardzo szeroka i może obejmować:

    formalno-prawne aspekty zakładania działalności gospodarczej
    pozyskiwanie środków finansowych na rozwój swojej działalności (środki unijne, aniołowie biznesu, venture capital i inne)
    zarządzanie przedsiębiorstwem
    tworzenie identyfikacji wizualnej własnej firmy
    prawo podatkowe
    współpraca nauki i biznesu
    kształtowanie umiejętności miękkich
    tworzenie własnej marki
    rozwój osobisty
    doradztwo zawodowe

? i wiele, wiele innych
 

OtwĂłrz