Budżet Obywatelski ? zapraszamy do składania wniosków!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Budżet Obywatelski ? zapraszamy do składania wniosków!

Burmistrz Gminy Paczków zachęca wszystkich mieszkańców Gminy Paczków do zgłaszania wniosków, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2016 r.

Do rozdysponowania jest kwota 100 tysięcy zł., a środki można przeznaczyć na budowę, modernizację lub remont elementu infrastruktury gminnej. Zgłaszane wnioski muszą być zgodne z prawem, mieścić się w granicach kompetencji gminy oraz poparte listą minimum 15 osób opowiadających się za wskazanym projektem.

Jak przygotować formularz wniosku?
1. Projekt składa się na specjalnym formularzu, który możesz pobrać TUTAJ. Otrzymasz go również w Kancelarii Ogólnej UM w Paczkowie.

2. Pamiętaj, że Twój projekt musi być umiejscowiony na gruntach gminnych, dlatego sprawdź czyją własnością jest teren, na którym ma zostać zlokalizowany projekt.

3. Oprócz danych zgłaszającego, nazwy projektu, szacunkowego kosztu oraz  lokalizacji, w formularzu projektu należy podać opis przedsięwzięcia, czyli co dokładnie zostanie wykonane i w jakim celu.
4. Do wniosku należy dołączyć szczegółowy kosztorys lub szczegółową kalkulację.

5. Jeśli posiadasz dodatkowe materiały np. uzyskane zgody, analizy prawne, dokumentację techniczną itp. dołącz je do wniosku w punkcie Dodatkowe informacje. 

5. Nie zapomnij dołączyć do formularza zgłoszenia wniosków listy poparcia dla projektu, która będzie podpisana przez co najmniej 15 mieszkańców Gminy Paczków, którzy ukończyli 18 rok życia.

Wzór listy poparcia dla projektu znajdziesz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Jak i gdzie złożyć opracowany projekt?
1.    Osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Paczkowie,
2.    Pocztą na adres: Urząd Miejski w Paczkowie, Rynek 1, 48-370 Paczków z dopiskiem ?Budżet Obywatelski - Projekt?,
3.    W wersji elektronicznej na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, Ĺźeby go zobaczyć.

Wszelkie informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Budżet Obywatelski 2016. Zachęcamy również do kontaktu z pracownikami Urzędu Miejskiego w Paczkowie.

Czekamy na Państwa propozycje, które można zgłaszać od 15 grudnia 2015 r.  do 8 stycznia 2016 r.  Wszystkie wnioski zostaną szczegółowo przeanalizowane, które inicjatywy okażą się najważniejsze, o tym zadecyduje głosowanie.
 

OtwĂłrz