Reguła i Filip zwycięzcami VI zawodów karpiowych na Kozielnie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Reguła i Filip zwycięzcami VI zawodów karpiowych na Kozielnie

To była jedna z najtrudniejszych edycji Frankenstein Carp Meeting, czyli VI Otwartych Mistrzostw Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu.

Prawie 50 zawodników, głównie z południowej Polski, przez cztery dni zmagało się z palącym słońcem (ponad 30° C w cieniu) oraz wszędobylskimi leszczami, które akurat w tym czasie odbywały tarło. Złowiono w sumie ponad 100 sztuk leszcza (wszystkie z wysypką tarłową w przedziale wagowym 3-4 kg), ale karpie nie chciały współpracować. 

Dopiero ostatniej nocy na zestawy wyrzucane z brzegu, jedynego karpia zaliczanego do klasyfikacji złowili zawodnicy ze stanowiska nr 16 Stanisław Reguła / Wiktor Filip. Ekipa z Paczkowa i Dzierżoniowa łowiła z brzegu na bardzo delikatne zestawy. Skuteczną przynętą okazała się kukurydza konserwowa. Karp ważył niespełna 2,5 kg przy długości 50 cm.

W VI edycji Frankenstein Carp Meeting wystartowały 24 drużyny dwu i trzyosobowe. Teamy przyjechały na zbiornik zaporowy Kozielno z różnych stron Polski, przeważnie z województw dolnośląskiego, opolskiego i Górnego Śląska. Wszyscy zapowiedzieli, że za rok również pojawią się nad przepięknym zbiornikiem na granicy województw, by wystartować w VII edycji zawodów.

Mimo braku żerowania karpi zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Rywalizację rozgrywano na 1,5 km linii brzegowej zbiornika o powierzchni 270 ha. Pula nagród w postaci wysokiej jakości sprzętu wędkarskiego wyniosła 8.000 zł. Główną nagrodę otrzymali zwycięzcy, a pozostałe nagrody rozlosowano spośród uczestników.

W tym miejscu organizatorzy dziękują sponsorom, patronom medialnym i wszystkim osobom oraz instytucjom dobrej woli, którzy sprawiają, że z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest doskonałą wizytówką regionu.

Szczególnie podziękowania są kierowane do:
Wiktora Filipa i Sławomira Janika (RZGW Wrocław), Andrzeja Polaka i Marka Markiewicza (PZW), Romana Festera (Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich), Marcina Orzeszka (Gmina Ząbkowice Śląskie), Artura Rolki (Gmina Paczków), Grażyny Orczyk (Gmina Złoty Stok), Krzysztofa Żegańskiego (Gmina Bardo), Marcina Jesiołowskiego (Aller Aqua), Krzysztofa Charmuszki (Sklep Baitbox), Mateusza Gnaczego (KMG Serwis), Krzysztofa Balickiego (KB Desant), Mariusza Pelikańskiego (Pelikan Team), Dagmary Brzezińskiej (Studio Unik-At), Olgi Wilczewskiej (Sklep Ripley).
 

Otwórz