Remonty cząstkowe dróg gminnych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Remonty cząstkowe dróg gminnych

Stan nawierzchni niektórych dróg gminnych wymaga pilnych napraw, dlatego już niedługo ruszą remonty cząstkowe ulic w samym Paczkowie i na terenie gminy.

 W miesiącu czerwcu remontów doczekają się m.in ulice: Kolejowa, Dworcowa, Młyńska, Miraszewskiego, E.Plater, Kołłątaja, Staszica, Kościuszki, Górnicza, Spacerowa, Klonowa, Polna, Żeromskiego, Poniatowskiego, Akacjowa, Wiśniowa oraz Górska.

Remonty przewidziane są także w Dziewiętlicach (od drogi powiatowej do mostu, na lewo przed mostem w kierunku drogi powiatowej, do boiska sportowego), Starym Paczkowie, Trzeboszowicach (droga w kierunku bloków oraz równoległa do powiatowej), Ściborzu oraz Kamienicy (od granicy, zjazd na ulicę „Gęsią”, od nr 112 do 203).

"Walka z dziurami" przewidziana jest na trasie Unikowice – Gościce oraz Gościce – Kamienica.

 Modernizacje przeprowadzone zostaną najpopularniejszą metodą, tzw. "patcherem" - przy zastosowaniu grysu i emulsji asfaltowej. W sumie planowane naprawy pochłoną około 60 ton tego materiału, w cenie 339,48 zł brutto za tonę. 

Tradycyjnie prace drogowe będą nieco dezorganizować ruch samochodowy, dlatego już teraz apelujemy do kierowców o cierpliwość i zachowanie ostrożności w miejscach przeprowadzania modernizacji.

 
Otwórz