Zdrowo, na sportowo wśród krwiodawców

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zdrowo, na sportowo wśród krwiodawców

W sobotę 16 maja br.  w Paczkowie odbył się coroczny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża i ich rodzin.         

Impreza odbyła się w parku zakładowym paczkowskiej Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych. Pogoda i frekwencja dopisała - na festyn przybyło ok. 60 osób.

Krwiodawców powitał Prezes FAMAD-u Mieczysław Fluder, który od lat wspiera działalność organizacji czerwonokrzyskiej. Organizatorzy: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy FAMAD w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przygotowali ciekawy program tego miłego spotkania w gronie przyjaciół i znajomych.

Tradycyjnie przeprowadzono zawody w strzelaniu z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach, w których zmagali się mężczyźni, kobiety i dzieci. Najwięcej punktów  wystrzelali: Krzysztof Bakiera, Danuta Wojda i Michał Kurowski, zajmując tym samym I miejsca. Puchary otrzymali również: Ryszard Wandzel, Bożena Burzyńska, Jakub Jabłoński (II miejsca) oraz Czesław Tyc, Łucja Ćwikła, Natalia Ziółkowska (III miejsca).  

Młodsi uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować swoich sił w rzutkach „Piramida” oraz w grach sportowych. Najlepszymi wynikami w tych dyscyplinach popisali się: Wojtek Jaszczurowski i Jakub Jabłoński oraz Amelia Kania i Natalia Ziółkowska. Dużym powodzeniem cieszyła się gra w bule, którą rozgrywano w grupach dla dzieci i dorosłych. W tej konkurencji prym wiedli: Ola Kania i Anna Pitio

Podczas imprezy odbył się też konkurs wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu. Zwycięzcami zostali: Martyna Łaptas i Krzysztof Bakiera.

W trakcie zmagań sportowych można było posilić się, korzystając z grilla. Na deser czekały słodycze podarowane przez Zakłady Przemysłu Cukierniczego w Otmuchowie. Puchary za zawody strzeleckie ufundowało Starostwo Powiatowe w Nysie, nagrody za quiz -  ZOR PCK w Otmuchowie. Pozostałe nagrody oraz poczęstunek zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego.

Kolejna tego typu impreza odbędzie się we wrześniu - organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają do udziału w jesiennym pikniku HDK.
 

Otwórz