Sukces piłkarek z Trzeboszowic

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Sukces piłkarek z Trzeboszowic

W środę 22 kwietnia br. na paczkowskim ORLIKU rozegrane zostały eliminacje gminne dziewcząt i chłopców w piłce nożnej szkół podstawowych.

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje klas V i VI Publicznych Szkół Podstawowych z Trzeboszowic i Paczkowa.

Rywalizacja podczas meczy zarówno w kategoriach chłopców i dziewcząt była bardzo wyrównana. Ostatecznie zwyciężyły dziewczęta i chłopcy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzeboszowicach przed drużynami z PSP nr 2 i 3 w Paczkowie.

W kategorii chłopców o podziale drugiego i trzeciego miejsca, zadecydowała większa liczba strzelonych bramek przez piłkarzy z „Dwójki”. W rywalizacji powiatowej naszą gminę reprezentowali uczniowie z Trzeboszowic. W zawodach chłopców rozegranych na ORLIKU w Nysie nasza drużyna nie zdołała wyjść z grupy. Dziewczęta zajęły drugie miejsce, co spowodowało awans do półfinału wojewódzkiego rozgrywanego 28 kwietnia br. w Prudniku.

W tym turnieju nasze dziewczęta pokonały drużyny z Opola i Olesna. W decydującym o awansie do finału wojewódzkiego meczu z drużyną z Prudnika dziewczęta z Trzeboszowic okazały się mocniejsze wygrywając 1:0.

Tym samym nasza drużyna, w składzie: Magdalena Zając, Karolina Ignasiak, Patrycja Iwachniuk, Martyna Wielek, Amelia Gnieciak, Bezwerchna Gabriella, Krzyż Marcelina, Olejnik Eliza Stachowicz Emila znalazła się w gronie czterech najlepszych drużyn dziewczęcych w województwie opolskim.

Trzymamy kciuki za finałowy występ, który będzie miał miejsce 7 maja br. w Brzegu.

To kolejny w tym roku sportowy sukces dzieci i młodzieży prowadzonej przez panią Renatę Mycak. W marcowych rozgrywkach szkół wiejskich drużyna koszykarzy z ZSP Trzeboszowice wywalczyła III miejsce w województwie.
 

Otwórz