Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Biblioteka Publiczna im. Jana Brzechwy w Paczkowie oraz DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI zapraszają na spotkanie autorskie z BARBARĄ  KOSMOWSKĄ – pisarką i poetką, autorką wielu powieści zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz młodzieży.

Barbara Kosmowska debiutowała jako licealistka w latach 70-tych na łamach nieistniejącego już czasopisma „Na przełaj”. Jako powieściopisarka zadebiutowała w 2000 r. wydając powieść pt. „Głodna kotka”.

Następna z jej powieści pt.”Teren prywatny”, wydana w 2001 r.  zdobyła prestiżowe wyróżnienia m.in. tytuł najbardziej kobiecej powieści oraz wygrała konkurs literacki pod nazwą „Dziennik polskiej Bridget Jones”(zorganizowany przez wydawnictwo Zysk i S-ka). Trafiła też na Listę Bestsellerów A. Rostockiego drukowaną przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Powieść „Buba” wydana w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”(zorganizowanego przez wydawnictwa MUZA i MEDIA RODZINA).

Książka pt. „Pozłacana rybka” zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najnowsza powieść autorki pt. „Ukrainka”,  skierowana do młodzieży starszej i czytelnika dorosłego bije rekordy na rynku czytelniczym. Barbara Kosmowska jest także autorką słuchowisk dla dzieci i młodzieży oraz doktorem filologii polskiej. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 5 maja br. (wtorek) o godz. 17:00 w czytelni Biblioteki Publicznej w Paczkowie

Otwórz