Komendanci Straży Miejskich z województwa opolskiego zawitali do Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Komendanci Straży Miejskich z województwa opolskiego zawitali do Paczkowa

27 marca br. w sali konferencyjnej Muzeum Gazownictwa w Paczkowie odbyło się spotkanie szkoleniowe Komendantów Straży Gminnych (Miejskich) z terenu województwa opolskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Paczkowa – Artur Rolka, Prefekt Województwa Opolskiego – Grzegorz Bukowski oraz przedstawiciel Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta w Opolu, który przedstawił najważniejsze zmiany ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, które weszły w życie od 1 lutego br.

Tematyka spotkania objęła sprawy związane z funkcjonowaniem Straży Gminnych (Miejskich) w świetle obowiązujących przepisów, jak również ocena wyników kontroli przeprowadzonych w strażach gminnych woj. opolskiego w 2014r. Omówiono także zmiany w przepisach prawa w tym Kodeksu Postępowań o Wykroczenia oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Jednym z prelegentów był Komendant Komisariatu Policji w Paczkowie pan Dariusz Dregan, który opowiadał o wspólnych patrolach w służbie.  Dzięki bardzo merytorycznemu przygotowaniu referentów  szkolenie pozwoliło na pozyskanie odpowiedzi na szereg pytań, które pojawiają się podczas codziennej pracy w strażach gminnych i miejskich. Przy okazji zaproszeni goście zwiedzili nasze miasto.
 

Otwórz