Czterometrowa palma, kolorowe pisanki, czyli radosny Jarmark Wielkanocny

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Czterometrowa palma, kolorowe pisanki, czyli radosny Jarmark Wielkanocny

W sobotę 28 marca br. na płycie paczkowskiego Rynku odbył się Jarmark Wielkanocny. Na straganach można było znaleźć zarówno tradycyjne przysmaki, jak i ozdoby, które inspirowały do stworzenia odpowiedniego nastroju.

Mieszkańcy degustowali regionalne potrawy, które mogą zagościć na ich śniadaniu wielkanocnym. To jednak nie wszystkie atrakcje, które miały miejsce w sercu Paczkowa. Jarmark był doskonałą okazją do uzupełnienia zapasów o tradycyjnie wędzone kiełbasy, szynki, świeże  ryby morskie, oscypki, ciasta świąteczne, zioła, przyprawy oraz wyroby garmażeryjne.

Pojawił się szeroki wybór rozmaitych dekoracji, w tym stroików, baranków, bazi, kurczaczków czy pisanek. Dzięki tym elementom w domach z pewnością zapanuje wyjątkowa, wiosenna atmosfera. Ponadto każde dziecko mogło wziąć udział w malowaniu wielkich jajek wielkanocnych.

Na odwiedzających oprócz wyjątkowych specjałów, świątecznych dekoracji czekały atrakcje, w postaci barwnych i radosnych występów artystycznych dzieci z Przedszkoli Publicznych w Paczkowie. Równocześnie w Domu Plastyka w Paczkowie odbył się konkurs na zdobienie jaj.

Podczas trwania jarmarku każdy chętny mógł wziąć udział w wykonywaniu czterometrowej, kolorowej palmy. Burmistrz Paczkowa – Artur Rolka wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Wiesławem Barabaszem ustawili palmę przed Ratuszem Miejskim, aby symbolizowała okres zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkich, którzy wzięli udział w Jarmarku Wielkanocnym oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego wydarzenia. 

Otwórz