Jubileuszowy TerePaczków za nami…

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Jubileuszowy TerePaczków za nami…

Weekend w Paczkowie minął w atmosferze piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Stowarzyszenie „Generacja” z Paczkowa zapewniło wielką muzyczną ucztę dzięki  XX. Ogólnopolskim Prezentacjom Muzycznym.

Tegoroczne OPM „TerePaczków 2015” odbyły się w dniach 14-15 lutego br., w Auli Zespołu Szkół w Paczkowie przy ul. Kołłątaja 9. W trakcie dwudniowych koncertów zaprezentowali się amatorzy, wykonawcy oraz zespoły znane i uznane, nie tylko w kręgu tej specyficznej, klimatycznej twórczości artystycznej.

14 lutego br. przeprowadzono przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej. Każdy uczestnik zaprezentował po dwie piosenki.  Jury pod przewodnictwem muzykologa i instrumentalisty Waldemara Raźniewskiego oceniło utwory pod względem muzycznym (aranżacja, interpretacja), literackim oraz pod kątem ich szerokiej popularyzacji.

Najważniejszą nagrodę festiwalu Grand Prix zdobył Robert Klimek, który zachwycił jury i publiczność swoimi możliwościami wokalnymi. Każdy kto słuchał Roberta, nucił długo jeszcze po jego występie słowa piosenki Andrzeja Dąbrowskiego „Zielono mi”.

Wśród najlepszych znalazła się Alicja Czajkowska z Paczkowa, która zajęła I miejsce podczas OPM „TerePaczków 2015”, następnie Linda Wencel – II miejsce,III miejsce ex aequoe zajęli: Kamila Czartoryska, Grzegorz Zimałka i Leszek Prędkiewicz z Perspektywy Okolicy.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreślił wzruszający występ grupy Warsztatów Terapii Zajęciowej „My” z Grodkowa, której jury przyznało Ekstra nagrodę Jury za moc wzruszeń i brzmieniowy koloryt.

Festiwal konkursowy rozpoczął się o godz. 16:00, a całość zamknął finałowy koncert w wykonaniu grup Iluzja, BOHEMA oraz Klub 50. Koncerty trwały do późnych godzin wieczornych, a zebrana publiczność wyrażała swoje uznanie poprzez gromkie brawa.

W niedzielę 15 lutego br. oprócz występu laureatów TerePaczkowa, wystąpiła Dorota Osińska o godz. 18:00, która zaprezentowała utwory ze swojej ostatniej płyty pt. „Teraz”.

Podczas dwóch dni do Paczkowali zjechali m.in. byli i obecni harcerze oraz miłośnicy piosenki turystycznej, którzy spędzili niezapomniane chwile. Serdecznie gratulujemy organizatorom festiwalu, w szczególności panu Darkowi Pukowi. Dzięki jego zaangażowaniu i miłości do muzyki TerePaczkow znów powrócił do Paczkowa. 

Otwórz