Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Trzech Tenorów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Trzech Tenorów

W programie koncertu będziemy mogli posłuchać całego wachlarza utworów – od największych i najbardziej popularnych arii operetkowych po pieśni neapolitańskie.

Całość repertuaru ubarwi dobry dowcip i anegdoty zza kuluarów oper przedstawione przez prowadzącego koncert Jacka Woleńskiego.
Wystąpią:
- Arkadiusz Dołęga - tenor
- Patrycy Hauke - tenor
- Damian Chróściński - tenor

Towarzyszy im Zespół Muzyczny Maes – Trio, w składzie: Marzena Mikuła-Drabek (fortepian), Jacek Gros (skrzypce), Dariusz Kasperek (klarnet).

Arkadiusz Dołęga - tenor
Śpiew solowy ukończył na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie J. Ballarina. W 1991 roku otrzymał stypendium Bachakademie w Stuttgarcie w klasie prof. A. Baldina. Występował na koncertach muzyki sakralnej w kraju i w Niemczech. Od 1992 roku solista Gliwickiego Teatru Muzycznego. Współpracuje i koncertuje z Filharmonią Śląską, Zabrzańską i Operą i Operetką w Szczecinie. Współtworzy gliwicki zespół wokalny Sing Connection . W 2004 r. wystąpił z Al. Teligą na festiwalu "Viva il canto" w Cieszynie. Do ważniejszych ról w jego dorobku należą: Arystyd w „Balu w Savoyu”. Ábraháma, Bojomir w „Zamku na Czorsztynie",  Kurpińskiego, Józef w „Wiedeńskiej krwi”  i Caramello w „Nocy w Wenecji", Straussa, Armand we „Frasquicie”. Lehára, Leonetto w „Boccacciu", Suppégo, Amos Hart w „Chicago”;  Kandera, Adam w „Ptaszniku z Tyrolu", Zellera, Ali Hakim w „Oklahomie”. Rodgersa, Boni w „Księżniczce czardasza", Kálmána, Pastor Moore w „Footloose-wrzuć luz”,  Snowa, Kornel w „Hello, Dolny” Hermana, Eisenstein w „Zemście nietoperza”  Straussa, Harald Stone w „Kwiecie Hawajów”;  Ábraháma, Pat Denning w „42 ulicy”; Warrena oraz role w projekcie Macieja Niesiołowskiego „Batuta, frak i elegancja”. W realizacjach Śląskiej Operetki Kameralnej śpiewa partie Boniego w Księżniczce Czardasza, Eisensteina w Zemście nietoperza oraz Daniły w Wesołej wdówce.

Damian Chróściński - tenor
Urodzony w Miliczu. W 2012r. ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, w klasie śpiewu solowego Danuty Paziuk-Zipser. Nauki śpiewu pobierał również u Marii Czechowskiej-Królickiej, Katarzyny Jagiełło, Kazimierza Myrlaka. Uczestniczył w kursach wokalnych oraz interpretacyjnych pod kierunkniem Christiana Elssnera, Esther de Bros, Zbigniewa Krzywickiego. Brał udział w nagraniach dzieł Mikołaja Zieleńskiego w Krakowie pod dyr. Stanisława Gałońskiego. W 2011 i 2012 brał udział w Opernfestspiele in der Hersfelder Stiftsruine oraz w 2008 roku w 46 Festiwalu Moniuszkowskim. Śpiewał pod batutą takich dyrygentów jak: Siegfried Heinrich, Tadeusz Zathey, Georg Christoph Sandmann, Michael Stolle. Współpracował z takimi reżyserami jak: Hugo Wieg, Andreas Baumann, Josef Novak, Waldemar Staszewski, Elżbieta Lejman, Ewa Kutryś.  W roku 2014 jako solista śpiewał m.in. na Paczkowskim Festiwalu im. M.Brosiga, na Festiwalu im. C.M.von Webera w Pokoju, XXII Śląskim Festiwalu im. L.van Beethovena, czy w ramach cykli: Wieczory loretańskie u franciszkanów w Głogówku, Muzyczne czwartki u św. Jacka w Bytomiu, Bytomskie Koncerty Organowe, Muzyka w starych kościołach Miechowic.

Patrycy Hauke- tenor

Absolwent Akademii Muzycznej  w Katowicach. Debiutował w 2004 r. jako Rudolf w „Cyganerii” G.Pucciniego. Obecnie jeden z czołowych solistów Opery Śląskiej, znany przede wszystkim z ról: Kamil de Rosillon -„Wesoła wdówka” Lehara, Beppo- „Pajace” R.Leoncavalla, Don Jose - „Carmen” G.Bizeta.

Zespół muzyczny Maes – Trio                                                                                      
Zespół występuje w oryginalnym, bardzo rzadko spotykanym składzie instrumentalnym: fortepian – skrzypce – klarnet. Swoją działalność koncertową rozpoczął w 2001 roku.  Zestawienie instrumentów oraz indywidualny styl aranżacji sprawia, że utwory wykonywane przez trio charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe i głębokie brzmienie, często dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego. Repertuar zespołu obejmuje setki utworów i jest bardzo zróżnicowany - od muzyki barokowej do współczesnej. Osobną grupę stanowią: muzyka filmowa, przeboje okresu międzywojennego, standardy muzyki rozrywkowej, jazzowej i narodowej, kolędy oraz akompaniamenty utworów wokalnych.

W składzie: Marzena Mikuła – Drabek - kierownik muzyczny Teatru Nowego w Zabrzu. Założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka. Autorka muzyki do ponad 50 spektakli teatralnych oraz wszystkich aranżacji wykonywanych przez trio utworów. Za instrumentacje ballad Bułata Okudżawy otrzymała Złotą Maskę. Uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury, odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jacek Gros - pierwszy skrzypek i solista orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie. Odtwórca tytułowej roli w "Skrzypku na dachu". W swoim dorobku artystycznym posiada wiele nagrań płytowych, m.in. "Ordonka", "Krzyk", "Dyzma". Zajmuje się również kompozycją i aranżacją.  Dariusz Kasperek - jedyny w Polsce klarnecista, który otrzymał Złotą Płytę (za wykonanie partii solowych w nagraniu albumu z Kałudim Kałudowem "Canzonetta"). Współpracuje m.in. z Filharmonią Śląską i Opolską, NOSPR-em oraz śląskimi teatrami muzycznymi. Brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.                                                   

Jacek Woleński  
Konferansjer, dziennikarz muzyczny, popularyzator muzyki, stały współpracownik Filharmonii Zabrzańskiej, Opolskiej i Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.Opatrywał słowem koncerty większości polskich orkiestr, w tym Filharmonii Narodowej, WOSPR, NOSPR, Sinfonii Varsovii, Orkiestry Radiowej „Amadeus”, Polskiej Orkiestry Radiowej oraz wielu zagranicznych, jak Chicago Chamber Orchestra, Josef Lanner Orchester, Vienna Jazz Orchester, Juilliard Quintett, Wiener Kammerorchester. Komentuje koncerty szeregu festiwali, jak organowe w Kluczborku, Wołowie, Namysłowie, Oleśnicy, Zabrzu, „Muzyka i Architektura” w Toruniu, Mikołowskie Dni Muzyki; dyrektor artystyczny festiwali: Śląski Festiwal im. L.v.Beethovena w Głogówku, „4 pory roku” w Kielczy, Loretańskie Wieczory Organowe w Głogówku, „Silesia-Pradziad” w Kędzierzynie Koźlu; pomysłodawca i kierownik artystyczny festiwali: im. M. Brosiga w Paczkowie, C.M.von Webera w Pokoju, Lądeckie Lato Muzyczne w Lądku Zdroju, „Piekarski Salon Muzyczny” w Piekarach Śląskich, „Koncerty pod renesansowym stropem” w Tarnowskich Górach,  „Muzyczne czwartki u św. Jacka” w Bytomiu, Muzyczna Akademia Zdrowia w GCR „Repty”, „Muzyka w starych kościołach Miechowic”. Wykonawca partii Froscha w Zemście nietoperza, Feriego w Księżniczce Czardasza i Zety w Wesołej wdówce.Laureat Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego w roku 2010 za wybitne osiągnięcia artystyczne. W roku 2012 uhonorowany przez ministra kultury medalem Gloria Artis.

Serdecznie zapraszamy w przeddzień Święta Kobiet, tj. 7 marca br. o godz.17:00 do sali Ośrodka Kultury i Rekreacji na koncert Trzech Tenorów.

Bilety w cenie 15zł., do nabycia w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 27). 

Otwórz