Tablety w paczkowskiej bibliotece

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Tablety w paczkowskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna im. J. Brzechwy w Paczkowie wzięła udział w konkursie „Tablety w Twojej Bibliotece”.

W konkursie wpłynęło 651 wniosków, które oceniła 12-osobowa Komisja. Wybrano 233 bibliotek, w tym paczkowską bibliotekę.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposaży w tysiąc tabletów biblioteki, które zostały wyłonione w konkursie. Dodatkowo FRSI udostępni bibliotekom pakiet edukacyjny: aplikacje wraz z instruktażem i scenariuszami zajęć, szkolenia online (webinaria) oraz kurs iTunesU dostępny na tablecie.

W ostatnich latach tablety stały się na świecie bardzo popularne. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania.

Właśnie za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu zajęć, bibliotekarze mogą skutecznie zachęcać mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi.

Biblioteka Publiczna w Paczkowie otrzyma dokładnie 3 tablety dzięki, którym mieszkańcy będą mogli uczyć się, tworzyć multimedialne treści i dzielić nimi z innymi.
 

Otwórz