Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uruchomiło Regionalny System Ostrzegania

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uruchomiło Regionalny System Ostrzegania

Regionalny System Ostrzegania to usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki.

Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach. Całe przedsięwzięcie działa od początku stycznia br. na terenie całej Polski, a jego głównym założeniem jest przesyłanie informacji przygotowanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, co może być bardzo ważne podczas różnych katastrof meteorologicznych, hydrologicznych czy komunikacyjnych.

Dzięki nowemu przedsięwzięciu ostrzeżenia będą same się pokazywały w regionalnych kanałach TVP, a od lipca br. system ma objąć całe portfolio Telewizji Polskiej, w którego skład wchodzi TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia i TVP Rozrywka.

Oprócz telewizorów, komunikaty mogą pojawiać się również bezpośrednio na smartfonach obywateli, o ile zainstalują oni specjalną aplikację (dostępna na iOS, Android i Windows Phone).

Bezpłatna aplikacja RSO jest dostępna w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Można ją wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

•  Aplikacja na system Android - do pobrania pod tym linkiem
•  Aplikacja na system Apple IOS - do pobrania pod tym linkiem
•  Aplikacja na system Windows Phone - do pobrania pod tym linkiem

Więcej informacji nt.  Regionalnego Systemu Ostrzegania znajdują się na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Otwórz