Czesko-polski turniej florbalowy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Czesko-polski turniej florbalowy

Drugą odsłoną projektu „SPORT BEZ HRANIC” był zorganizowany w czeskich Mikulovicach turniej unihokeja. Turnieje, w których udział wzięły dziewczęta i chłopcy odbyły się w środę 19 listopada br. Tradycyjnie uczestniczyły drużyny z Paczkowa, Głuchołaz, Zlatych Hor i Mikulovic, tym razem byli to uczniowie szkół podstawowych.

Gminę Paczków reprezentowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Unihokey to bardzo popularna dyscyplina w Czechach, która wymaga od grających bardzo dużej wytrzymałości i koordynacji. Mecze odbywające się w Mikulovicach były bardzo emocjonujące.Początkowo wydawało się, że drużyny czeskie zdominują turniej, ale w trakcie rozgrywek okazało się, że ambicje dostarczają dodatkowe siły.

Teoretycznie lepiej wyszkoleni hokeiści z drużyn czeskich napotkali na ambitnie grające drużyny, zwłaszcza z Paczkowa. Z powodzeniem dziewczęta z „Trójki” rywalizowały w swoich meczach, a efektem ich dobrej postawy była walka o II miejsce. Przegrały dopiero w rzutach karnych. Jedyną drużyną, która była poza zasięgiem swoich rywali była ekipa chłopców z Mikulovic, która  zwyciężała w każdym meczu. Mimo wszystko rywalizacja chłopców była bardzo widowiskowa.

Impreza była kolejną okazją dla uczniów z Polski do nauki i doskonalenia nowych umiejętności w mniej popularnych dyscyplinach sportu, a cały projekt jest doskonałą okazją do wyrównywania szans i integracji uczniów polskich oraz czeskich szkół. Projekt "Sport bez hranic" to doskonała kontynuację wcześniejszych projektów realizowanych przez GCSiR w Paczkowie, w których Czesi wyrównywali swoje szanse w siatkówce, a Polacy w narciarstwie i pływaniu.

Kolejną imprezą w ramach projektu będzie grudniowy turniej piłkarski, w którym skonfrontuje się szkolenie piłkarskie w szkołach po obydwu stronach granicy.

Otwórz