Teraz Seniorzy - cykl spotkań

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Teraz Seniorzy - cykl spotkań

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie serdecznie zaprasza wszystkich seniorów do udziału  w listopadowych imprezach i spotkaniach. Wydarzenia zbliżają się wielkimi krokami.

Tegoroczne spotkania  odbędą się w dniach 11 – 28 listopada br. Cykl „Teraz Seniorzy” będzie obfitować w szereg wydarzeń dedykowanych starszym mieszkańcom Paczkowa i okolic.
Ciąg imprez zainaugurują we wtorek - 11 listopada br. uroczystości związane z „Narodowym Świętem Niepodległości”. Kolejnym wydarzeniem będzie spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, który przybliży nam Japonię - kraj kwitnącej wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty, a wszystko już w czwartek  -13 listopada br.

Japonia to jedyny w swoim rodzaju kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Kraj kwitnących wiśni, „kapsułowych” hoteli, buddyjskich mnichów i niezwykłej ceremonii picia herbaty. Zobaczyć  można urzędnika kłaniającego się nisko klientowi podczas rozmowy przez telefon komórkowy i zjeść  lody o smaku zielonej herbaty czy fasoli. Zaprezentowane zostaną trzy stolice Japonii – Tokio, Kioto i Nara oraz wulkan Fudżi .Podróżnik opowie  o japońskiej szkole, tradycyjnym domu japońskim. Opowieści o Japonii  ubarwiona jest prezentacją kimon, przyrządów do pisania i wielu ciekawych pamiątek. Dodatkową atrakcją będzie sztuka składania papieru - origami, tradycyjna sztuka japońska. Punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury. Podczas spotkania odbędzie się degustacja potraw z ryżu.

W sobotę 15 listopada br. zapraszamy Państwa na spektakl „Separacja”. Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna /Joanna – Anna Lenczewska / i Patryk / Mariusz Marczyk /wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. To typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg. Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Błyskotliwe dialogi i humor są gwarancją znakomitej zabawy.

Kolejnym punktem listopadowych spotkań będzie wykład z psychologii „Skazani na rozwój” czyli o tym jak nawiązać nowe znajomości, jak znaleźć pomysł na spędzenie czasu inny niż patrzenie w okno. Udowodnienia, że koniec aktywności zawodowej nie jest tożsamy z końcem aktywności w życiu społecznym.

Dodatkową atrakcją tego spotkania będzie występ chóru "Relaks" z Nysy. W piątek 21 listopada br.  czeka nas uczta duchowa „Jesienne spotkania literackie”, czyli wieczorek poetycki dla wszystkich miłośników literatury. W programie: wieczór autorski prozaika, felietonisty Wojciecha Ossolińskiego oraz recital Szymona Butora. Nie zabraknie również prezentacji powarsztatowych młodzieży szkół podstawowych.

 Cykl imprez „Teraz Seniorzy” zakończymy w piątek - 28 listopada br.  spotkaniem kulinarno – filmowym. Zapraszamy i zachęcamy Państwa do udziału w imprezach! 

Otwórz