Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

Przed nami 1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych. W związku z przewidywanym wzmożeniem ruchu w okolicach paczkowskiego cmentarza komunalnego, przy ulicy Zawadzkiego tradycyjnie nastąpią istotne zmiany organizacyjne. Warto zapoznać się z ich szczegółami.

Jak co roku, na przełomie października i listopada, do Paczkowa zjadą odwiedzający groby swoich najbliższych. W tym okresie natężenie ruchu pojazdów i pieszych w okolicach naszego cmentarza wyraźnie się zwiększa, dlatego konieczne jest wprowadzenie czasowych zmian w organizacji ruchu. Ich celem jest ułatwienie dojazdu do paczkowskiej nekropolii, przy jednoczesnym zapewnieniu warunków komunikacyjnego bezpieczeństwa.

Założenia realizowane są od 31 października i obowiązywać będą do 2 listopada (niedzieli).  W tych dniach służby mundurowe szczególną uwagę zwrócą na utrzymanie porządku ruchu, prawidłowości parkowania oraz bezpieczeństwa osób odwiedzających groby swoich bliskich. Wzmożone patrole i działania straży miejskiej oraz policji mają też za zadanie jak najskuteczniejsze ograniczenie kradzieży zniczy z nagrobków, a także toreb i innych przedmiotów należących do uczestników Dnia Wszystkich Świętych.

Strażnicy miejscy będą do dyspozycji pod numerem telefonu (77) 431 62 31 oraz alarmowym 986. Wszelkie uwagi i prośby o interwencje można również zgłaszać bezpośrednio do patroli pełniących służbę w rejonie cmentarza.

Zmiany w organizacji ruchu

Jak zwykle przed wejściem na cmentarz komunalny w Paczkowie sprzedawane będą znicze i kwiaty, dlatego parkowanie w bezpośredniej bliskości głównego wejścia na cmentarz będzie zakazane. Zarząd Dróg Wojewódzkich wprowadził już całkowity zakaz parkowania wzdłuż cmentarza przy ulicy Zawadzkiego, na całej długości parkowej alejki, do której przylega cmentarz.

Parkingi dla odwiedzających paczkowski cmentarz zostaną zaaranżowane na parkingu Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji (naprzeciwko głównego wejścia na cmentarz) oraz na podwórzu Szkoły Podstawowej nr 2 (wjazd przez bramę od strony ulicy Zawadzkiego, obok wjazdu na teren parkingu GCSiR), gdzie miejsca parkingowe wyznaczone zostaną za pomocą taśmy drogowej. Parkingi będą czynne w godzinach od 07:00 do 22:00.

Biorąc pod uwagę ograniczoną pojemność wyznaczonych lokalizacji, w miarę możliwości, prosimy o jak największą rotację parkujących tam samochodów - nie zostawiajmy swoich pojazdów na dłużej niż to konieczne. Apelujemy również o wzmożoną uwagę i dostosowanie się do tymczasowych oznaczeń na drogach.

Nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu w okolicach paczkowskiego cmentarza czuwać będą patrole funkcjonariuszy straży miejskiej i policji. Ze względu na sporą liczbę przyjezdnych, serdecznie zachęcamy wszystkich paczkowian do wybrania się na nasz cmentarz pieszo. Zamiast jeżdżenia autem, proponujemy spacer. Unikniemy w ten sposób korków i niepotrzebnego zamieszania.  

Otwórz