Kampania "Bądź widoczny - Bądź bezpieczny" w Gminie Paczków

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kampania „Bądź widoczny - Bądź bezpieczny” w Gminie Paczków

Trwa II edycja akcji „Bądź widoczny - Bądź bezpieczny” organizowanej przez Radio Nysa FM, Komendę Powiatową Policji w Nysie oraz gminy powiatu nyskiego.

Akcja propaguje zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, poprzez noszenie na co dzień, elementów odblaskowych. Akcja adresowana jest do dzieci z klas I - III szkół podstawowych.

Tym razem wzbogacono akcję o materiały video do wykorzystania przez nauczycieli podczas zajęć lekcyjnych (już po zakończonej akcji) oraz poradniki dla rodziców, w których znajdą odpowiedź na pytanie: "Co zrobić gdy dziecko miało wypadek?".

Zajęcia edukacyjne przeprowadzono - 21 października w szkołach na terenie gminy Paczków przez Komedę Powiatową Policji w Nysie. W Gminie Paczków ok. 300 dzieciaków z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Trzeboszowic uczestniczyło w przedsięwzięciu. Każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy odblask oraz wziął udział w ciekawej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa.

Policjanci tłumaczyli dzieciom, jak zachowywać się na drodze, co zrobić, by być bezpiecznym w domu, w szkole czy podczas wycieczki rowerowej. Oczywiście ekipa Radia Nysa FM wraz z policjantami odwiedzą jeszcze w tym tygodniu kolejne szkoły w gminie Paczków. Takie działania na pewno przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa dzieci oraz  zwiększą popularyzację noszenia elementów odblaskowych.

Zdjęcia: Daniel Banaszek – Radio Nysa FM
 

Otwórz