Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Gminy Paczków

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Gminy Paczków

W sobotę 4 października br. na kompleksie sportowym „Orlik”  odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Gminy Paczków sportowców rocznik 2006 i młodsi.

Już o godzinie 9.20 młodzi piłkarze ze Sparty Paczków, Orlika Kłodzko, Czarnych Otmuchów i Polonii Nysa stanęli do rywalizacji o Puchar Burmistrza Gminy Paczków. Zorganizowany przez rodziców i trenera sekcji żaków KS SPARTA Paczków przy udziale GCSiR w Paczkowie Piłkarski Turniej zgromadził około 60 najmłodszych piłkarzy, ich rodziców i trenerów dając możliwość sportowej rywalizacji, wspanialej zabawy i wyrażenia emocji.

Rywalizacja przebiegała niezależnie w dwóch konkurencjach – rozgrywki piłkarskie oraz piłkarski sprawnościowy tor przeszkód. W trakcie kiedy dwie drużyny rozgrywały mecz na boisku głównym, na bocznej płycie pozostali punktowali dla swoich drużyn pokonując techniczno-sprawnościowe zadania piłkarskie, na czas, celność i ilość powtórzeń. Rywalizacja na torze przeszkód była nie mniej emocjonująca jak na boisku i odzwierciedlała rzeczywiste indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników. W rozgrywkach piłkarskich oprócz wspomnianych umiejętności liczyły się także elementy taktyki drużynowej oraz postawa trenera. Mimo to ostateczne wyniki w obydwu konkurencjach nie wiele różniły się od siebie. W rozgrywkach piłkarskich zwyciężyli młodzi piłkarze z KS Polonia Nysa przed ich kolegami z KS CZARNI Otmuchów, ORLIKIEM Kłodzko i piłkarzami SPARTY. W rywalizacji na torze przeszkód najlepsza okazała się drużyna z Otmuchowa przed Nysą, Paczkowem i Kłodzkiem.

Wszyscy uczestnicy włożyli w mecze całą swoją wiedzę i umiejętności zdobyte na treningach, grali z sercem i uczciwie. Turniej zakończył się przyznaniem medali i pucharów. Nagrody wręczali Prezes Sparty Paczków Jan Roj, Zastępca Burmistrza Grzegorz Jasiok oraz trener Sparty Paczków Marcin Krótkiewicz.

Dzięki zdolnościom organizacyjnym rodziców Turniej miał bogatą oprawę w postaci poczęstunku dla zawodników i gości. Dodatkowo dla wszystkich uczestników przygotowano trofea ufundowane przez Burmistrza Gminy Paczków oraz słodkie nagrody.

W imieniu trenerów i rodziców gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Otwórz