Paczkowskie spotkania filmowe

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowskie spotkania filmowe

W sobotę 18 października w paczkowskim Kinie "Kopernik" rusza tegoroczna edycja festiwalu. Paczkowskie Spotkania Filmowe na stałe wpisały się w coroczny kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta i każdego roku cieszą się sporą popularnością.

Przez pierwsze pięć lat impreza promowana była jako "Spotkanie z kinem czeskim" - prezentowano na niej wyłącznie filmy zza naszej południowej granicy. W 2009 roku forma PFF po raz pierwszy uległa znaczącej zmianie, oprócz dzieł czeskiej kinematografii, publiczność mogła obejrzeć również filmy wyprodukowane w innych krajach.

W tym roku będzie podobnie,  w Kinie "Kopernik" będzie można obejrzeć koprodukcje z Polski, Czech, Słowacji, Belgii, Francji, USA, czy Libanu i Egiptu. W sumie podczas trwających dwa dni XI Paczkowskich Spotkań Filmowych zostanie zaprezentowanych pięć filmów. Festiwal otworzy wernisaż wystawy "Jeseniky – urocza kraina" – autor Vladimir Mach. Początek w sobotę 18 października 2014r. o godz. 16.00. Pół godziny później rozpocznie się niezwykły spektakl w wykonaniu trio taneczno - muzycznego „Usłyszeć taniec”. To pierwszy w Polsce projekt taneczny oparty na różnych formach stepowania: irish step dance, flamenco, american tap oraz muzyce ethnojazzowej. Barwny spektakl, gdzie taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka tańca.

Festiwalowym konferansjerem i autorem prelekcji tradycyjnie będzie Pan Jacek Szymański - członek Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Wstęp na wszystkie seanse Paczkowskich Spotkań Filmowych jest bezpłatny. Darmowe bilety są do odebrania w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy imprezy - Urząd Miejski w Paczkowie oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji Paczków. Współorganizator Starostwo Powiatowe w Nysie.

Otwórz