Wakacyjny obóz w Lubawie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wakacyjny obóz w Lubawie

W dniach 18 – 27 sierpnia br. zorganizowany został obóz letni dla dzieci i młodzieży z Gminy Paczków.

Obóz sfinansowany został z programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Paczków. Uczestnikami wyjazdu były siatkarki i młodzi piłkarze należący do sekcji sportowych działających przy Klubie Sparta Paczków. Tegoroczny wyjazd integracyjny miał miejsce w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie). Wraz z 17 młodymi sportowcami na obozie przebywało również 10 dzieci wybranych przez świetlice środowiskowe z terenu całej gminy. Opiekę nad dziećmi sprawowali trenerzy Jarosław Soszek i Zbigniew Drobny.

Uczestnicy  mieli zapewniony bogaty program zajęć sportowo-rekreacyjnych, wycieczek oraz ciekawych zajęć profilaktycznych. Doskonałe warunki hotelowe, wspaniała baza sportowa i wiele atrakcji turystycznych spowodowały, że czas bardzo szybko mijał i nikt nie chciał wracać do domu. Oprócz zajęć sportowych i profilaktycznych dzieci miały okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc  związanych z historią Polski jak np.  Grunwald, Toruń i Ostróda. Sporo atrakcji przyniosły Dni Lubawy, które odbywały się w terminie obozu. Młodzi paczkowianie mieli okazję spotkać się również z Burmistrzem Lubawy, który zaprosił dzieci na spotkanie.

Obóz przebiegł bez zakłóceń, we wspaniałej atmosferze i wszyscy uczestnicy zapowiadali, że chcieliby wrócić za rok do Lubawy.
 

Otwórz