Uczniowie ZS w Paczkowie najlepsi w województwie w promocji krwiodawstwa!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uczniowie ZS w Paczkowie najlepsi w województwie w promocji krwiodawstwa!

9 września 2014 r. w Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Opolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod Hasłem "Młoda krew Ratuje Życie" 2013/2014.

Turniej trwał od 1 września 2013 r. do 30 czerwca 2014 r., patronat nad turniejem objął Wojewoda Opolski  - Pan Ryszard Wilczyński oraz Opolski Kurator Oświaty - Pani Halina Bilik.

Do Turnieju zgłosiły się 33 szkoły ponadgimnazjalne oraz 2 uczelnie wyższe. W ciągu 10 miesięcy zebrano 1 741,679l krwi!

Zespół Szkół w Paczkowie zwyciężył w kategorii „promocja krwiodawstwa”. Co prawda małej szkole trudno konkurować w pozostałych kategoriach,  np. ilości oddanej krwi, jednak sukces ZS w Paczkowie jest potwierdzeniem, że zaangażowanie nawet małej społeczności w upowszechnianie honorowego krwiodawstwa jest równie ważne i skuteczne.

Serdecznie gratulujemy uczniom, opiekunowi akcji pani mgr Ewie Łopatce i wszystkim, którzy pomagają w całorocznej pracy związanej z  poborem krwi! 

Otwórz