Jesienny piknik krwiodawców

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Jesienny piknik krwiodawców

 Ponad 70 osób uczestniczyło w Pikniku Rodzinnym Honorowych Dawców Krwi PCK, który odbył się 6 września w parku zakładowym FAMAD  w Paczkowie.

Impreza była okazją, by w symboliczny sposób podziękować tym, którzy oddają cząstkę siebie dla ratowania życia ludzkiego. Celem wydarzenia była również promocja honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację oraz integracja środowiska krwiodawców.

Działaczy Stowarzyszenia swoją obecnością zaszczycili: Grzegorz Jasiok  - Zastępca Burmistrza Gminy Paczków, Danuta Pilipczuk – Dyrektor Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Mieczysław Fluder – Prezes FAMAD-u.

Sobotni dzień przy pięknej pogodzie wypełniła dobra zabawa, na którą złożyły się konkurencje sportowe dla dorosłych i dla dzieci. Tradycyjnie odbyły się zawody w strzelaniu z wiatrówki w 3 kat.: kobiety, mężczyźni, dzieci. W rywalizacji o miano najlepszego strzelca  I miejsca zajęli:  Danuta Wojda, Paweł Pindel, Kacper Żak. Puchary za II miejsca otrzymali: Bożena Burzyńska, Franciszek Kupczak, Jakub Jabłoński. Na III miejscu uplasowali się: Joanna Żak, Ryszard Wandzel, Natalia Ziółkowska.

Grę w bule przeprowadzono w 2 grupach: dzieci i  dorośli . Jak zwykle zainteresowanie było duże. Najlepsze wyniki osiągnęli: Igor Jakus i Bartosz Ćwikła.
W  rzutach lotkami do tarczy  zwyciężył Michał Kurowski, a w turnieju gier i zabaw Amelia Kania i  Sandra Kosmal. W dyscyplinach sportowych wręczono ogółem  15 pucharów, 9 medali oraz nagrody rzeczowe.

 W trakcie zmagań sportowych można było posilić się kiełbaską z grilla, grochówką oraz słodyczami otrzymanymi z ZPC w Otmuchowie. Poczęstunek i nagrody zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego oraz z ZOR PCK w Otmuchowie.

Imprezę przygotował Klub HDK PCK przy FAMAD w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie. Krwiodawcy z rodzinami miło spędzili sobotni czas na łonie natury w gronie przyjaciół i znajomych. Organizatorzy dziękują uczestnikom, wszystkim darczyńcom i już teraz zapraszają na przyszłoroczne majowe spotkanie w rodzinie krwiodawców.
 

Otwórz