Intensywne opady deszczu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Intensywne opady deszczu

Synoptycy z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą pojawić się dziś - 2 września br.

Na terenie Opolszczyzny od godz.07:36 do godz. 20:00 dnia 2 września możliwe są intensywne opady deszczu, które mogą powodować wzrost stanów wód. Opady o natężeniu umiarkowanym, lokalnie silnym występują w  środkowej i północnej części województwa (suma opadów za godzinę od 5 do 8 mm). Na południu opady uległy znacznemu osłabnięciu i nie powinny się już nasilać (opady o natężeniu ok. 2 mm/h). Najwyższa suma opadów od początku ważności ostrzeżenia zanotowano w Jarnołtówku - 80mm, na pozostałych stacjach automatycznych od 25 do 30mm. Opady będą utrzymywać się o podobnym natężeniu przez najbliższe 2-3 godziny, a potem znacznie osłabną na całym obszarze województwa. Prognozowane natężenie opadu nie powinno przekroczyć 1mm/h.

 Lokalnie, szczególnie na mniejszych ciekach oraz w rejonach górskich i podgórskich stany wody mogą osiągnąć strefę stanów około i powyżej alarmowych. Lokalnie w zlewniach lewostronnych dopływów Odry (Osobłoga w œrodkowym i dolnym biegu, Stradunia) przewiduje się dalsze wzrosty stanu wody powyżej stanów alarmowych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 100%


Otwórz