Likwidacja SPP – od 1 września parkujemy za darmo!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Likwidacja SPP – od 1 września parkujemy za darmo!

Od 1 września 2014 r. Strefa Płatnego Parkowania w Paczkowie przestaje funkcjonować na dotychczasowych zasadach - parkowanie w centrum Paczkowa przestaje być płatne.

Jest to efekt podjęcia uchwały w dniu 28 sierpnia br. w sprawie uchylenia uchwały Rady Miejskiej w Paczkowie nr V/20/2011 z dnia 3 marca 2011r. w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania.

Przypomnijmy, że 3 lipca br. odbyło się wspólne posiedzenie wszystkich Komisji Rady Miejskiej w Paczkowie, na którym wysunięto m.in. wniosek w sprawie zniesienia strefy parkingowej w centrum Paczkowa. Komisje zapoznały się z pismem wystosowanym przez Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców w Paczkowie dot. likwidacji płatnej strefy parkingowej. Radni pismo zaopiniowali pozytywnie i postanowili zlikwidować strefę w możliwie jak najszybszym terminie. Następnie zawnioskowali do Burmistrza o przygotowanie potrzebnych dokumentów pozwalających na zlikwidowanie strefy płatnego parkowania w dotychczasowym kształcie.
 
Tym samym udało się rozwiązać umowy za porozumieniem stron zarówno z Zakładem Usług Komunalnych i Mieszkalnych, czyli zarządcą strefy oraz z firmą Projekt Parking, od której dzierżawiliśmy automaty parkingowe oraz oznakowanie pionowe. Urządzenia zostaną zdemontowane do końca września br.

Przypomnijmy, że Strefa Płatnego Parkowania swoim zasięgiem obejmowała cały Rynek oraz wszystkie dochodzące do niego ulice na całej ich długości. Już kilkakrotnie strefa była likwidowana, a później powracała. Aktualnie od 1 września br. SPP została zlikwidowana.  Jeśli chcą Państwo podzielić się swoją opinią na ten temat, czekamy pod adresem mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Otwórz