Basen Miejski czynny już od 15 sierpnia!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Basen Miejski czynny już od 15 sierpnia!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników pływania jutro - 15 sierpnia po kilkumiesięcznej przerwie paczkowski obiekt otworzy dla nich „swoje bramy”.

Kąpielisko miało zostać udostępnione w lipcu, jednak firma realizująca inwestycję borykała się z różnymi nieprzewidzianymi pracami, które pojawiły się na obszarze inwestycji. Basen jednak przeszedł pozytywny odbiór prac i już w piątek 15 sierpnia zostanie oddany do użytku.

Na terenie obiektu można skorzystać z brodzika dla najmłodszych, dużego basenu połączonego z otwartą zjeżdżalnią wodną składającą się z dwóch torów: jednego mierzącego 60m oraz drugiego składającego się z 3 rynien otwartych o dł. 15m.

 „Podczas sprzyjającej pogody zainteresowanie mieszkańców jest spore. Szczególnie w weekendy, dlatego zależało nam żeby kąpielisko zostało otwarte w trwającym sezonie letnim” – przyznaje Bogdan Wyczałkowski Burmistrz Paczkowa. Nie ukrywa jednak, że obiekt posiada małe niegodności dot. strefy rekreacyjnej. Jednak jak zapewnia w przyszłym roku powstanie plac zabaw, plaża oraz inne elementy małej infrastruktury, które odpowiednio zagospodarują obszar strefy rekreacyjnej.
„Aby przyciągnąć jak największą liczbę mieszkańców na terenie, gdzie znajduje się basen, organizowane będą w przyszłości turnieje plażowej piłki siatkowej. Oczywiście nie zabraknie zawodów pływackich.” – zapewnia Wiceburmistrz Grzegorz Jasiok.

A jak przedstawiają się ceny wejściówek? Całodzienny pobyt na kąpielisku miejskim to wydatek rzędu 4 zł (dla dorosłych). Dzieci i młodzież, studenci natomiast zapłacą 2,5 zł. W sezonie letnim 2014 basen będzie czynny codziennie od poniedziałku do niedzieli od godz. 10:00 do 18:00. W przypadku dużej frekwencji godziny otwarcia mogą ulec przedłużeniu.

Kąpieliskiem zarządza Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie, które jest gotowe na przyjęcie wszystkich spragnionych kąpieli wodnych. Przypomnijmy, że Basen Miejski został wyremontowany dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Sezon kąpielowy w Paczkowie zostanie zainaugurowany w piątek 15 sierpnia. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Miejmy tylko nadzieję, że pogoda dopisze.


Otwórz