Uwaga na osoby, które podszywają się pod PGNiG SA

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga na osoby, które podszywają się pod PGNiG SA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Górnośląski Oddział Handlowy w Zabrzu otrzymuje w ostatnim czasie coraz więcej sygnałów od Klientów, którzy nakłonieni zostali do podpisania umowy na sprzedaż gazu ziemnego przez przedstawicieli handlowych podszywających się pod Biuro Obsługi Klienta PGNiG lub powołujących się na współpracę z firmą.

Spółka zaręcza, że przedstawiciele PGNiG S.A. nie oferują zmiany sprzedawcy gazu ziemnego. Nie odwiedzają również Klientów w ich domach celem podpisania umowy lub zmiany warunków umowy. Sprawy nadużyć można zgłaszać pod nr 32 391 23 03 lub bezpośrednio w najbliższej jednostce BOK.

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny osoba, która zawarła umowę na odległość, a wiec poza siedzibą firmy ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Należy to jednak uczynić w ciągu 10 dni od dnia zawarcia umowy.

Istnieje również możliwość powiadomienia o zaistniałej sytuacji Rzecznika Praw Konsumenta lub Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Otwórz