Kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Drugi koncert XII Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga odbędzie się 22 czerwca o godz. 16:00 w kościele pw. św. Jerzego w Kamienicy w dniu obchodów 100-lecia Parafii. 

W programie nastąpiła zmiana wykonawców, tym razem wystąpi chór CAPRICOLIUM z Głuchołaz. Założony i prowadzony przez Jana Dolnego w głuchołaskim liceum od 18 lat. Chórzyści mają  na swoim koncie wiele sukcesów i wyróżnień, w tym m.in. zdobywali przez 4 lata srebrny, a w październiku 2010 roku złoty kamertonn w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella w Bydgoszczy.

Wiele razy koncertowali w Niemczech, Czechach oraz na Słowacji. W 2009 r. odbył koncertowo - turystyczną podróż do Włoch (koncerty w Orvieto i Fiuggi). W 2000 roku występował na światowej wystawie Expo 2000 w Hanowerze. W tym samym czasie reprezentował Śląsk na obchodach 1000-lecia Biskupstwa Wrocławskiego w Hildesheim. W sierpniu 2011 koncertował we Francji – w katedrze w Reims i w Paryżu. Chór wiele koncertuje Polsce. Nagrał cztery profesjonalne płyty.

W kwietniu 2012 Fundacja Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości Wokulski w Warszawie uhonorowała dyrygenta zespołu Nagrodą „Pozytywista Roku 2011” w kategorii „Oświata” za zasługi w działalności edukacyjnej. 23 kwietnia 2010 uchwałą Rady Powiatu Nyskiego - przyznano chórowi Honorowy Order Zasług dla Powiatu Nyskiego PROMEREOR.

Serdecznie zapraszamy na koncert chóru CAPRICOLIUM z Głuchołaz w niedzielę 22 czerwca o godz. 16:00 do kościoła pw. św. Jerzego w Kamienicy.

Otwórz