II Festiwal Nauki w Zespole Szkół w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności II Festiwal Nauki w Zespole Szkół w Paczkowie

Budynek Zespołu Szkół w Paczkowie 3 czerwca 2014 roku wypełnili gimnazjaliści i licealiści uczestniczący w II Szkolnym Festiwalu Nauki.

Tegoroczne spotkanie z nauką dowodzi, że nauka nie musi być nudna! W młodym człowieku można wykształcić chęć poszerzania swojej wiedzy poprzez wzbudzenie w nim zapału do poznawania świata.

W tym roku zaproszenie na to ważne dla naszej społeczności wydarzenie przyjęli: Uniwersytet Opolski, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu, RCRE w Opolu i PWSZ w Nysie. Uczniowie i zaproszeni goście uczestniczyli w ciekawych wykładach, pokazach i warsztatach. Przyrodnicy samodzielnie pobierali, barwili i obserwowali pod mikroskopem własne komórki nabłonkowe, komórki bakterii, odnóża pchły, owady w gablotach i inne zadziwiające cuda natury, pod opieką pani dr Elżbiety Dudek – biotechnologa i pani dr Joanny Czaji – entomologa Uniwersytetu Opolskiego.

Warsztaty prowadzone przez panią mgr Katarzynę Rybczyńską z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu na temat komunikacji interpersonalnej i treningu twórczego myślenia wzbudziły wiele pozytywnych emocji – uczestnicy opuszczali salę z wypiekami na twarzy. Tajniki pracy archeologa odsłaniała przed uczniami pani mgr Anna Dziedzińska. Atrakcją spotkania były liczne rekwizyty etnograficzne udostępnione podczas wykładu. Szczególnych wrażeń dostarczyły pokazy w mobilnym planetarium udostępnionym przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Gościliśmy też Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego PWSZ w Nysie, reprezentowany przez związek strzelecki „Strzelec”. Pasjonaci militariów mieli okazję poznać umundurowanie i podstawowe uzbrojenie młodych strzelców.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że taki festiwal, choć trwający tylko 1 dzień, pozwala młodym zauważyć, że na świecie dzieje się wiele interesujących spraw. Znaczna część adresatów festiwalu doceniła wysiłek i wysłuchała zaproponowanych wykładów, bądź wzięła udział w warsztatach i pokazach. Najbardziej pozytywnym skutkiem tego dnia jest jednak fakt, że niektórzy w sobie odkryli różne talenty i pasje. Spotkania na II. Festiwalu Nauki w Zespole Szkół w Paczkowie to odpowiedź na wielkie zapotrzebowanie wśród ludzi młodych do poszerzania swojej wiedzy i zainteresowań.

Wszystkim, naszym gościom, którzy wystąpili z wykładami oraz osobom, które wspomogły festiwal organizacyjnie serdecznie dziękujemy. Gdyby takich ludzi nie było, nie byłoby niczego. Do zobaczenia za rok.

 Informacja: Zespół Szkół w Paczkowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otwórz