Oddali krew – bezcenny dar życia

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Oddali krew – bezcenny dar życia

Krew - to dar serca, a także dar życia. Taki prezent może dać tylko ten, kto rozumie jaką wartość ma on dla tych, którzy go potrzebują.    

W środę 28 maja  w parku zakładowym FAMAD w Paczkowie odbyła się zapowiadana wcześniej zbiórka krwi. Do punktu poboru zgłosiło się ponad 20 chętnych. Niestety nie wszyscy mogli oddać krew z powodu nie spełnienia wymogów. Właściwa kwalifikacja polegała na badaniu lekarskim, określeniu poziomu hemoglobiny i sprawdzeniu ciśnienia.

Ostatecznie krew oddało 12 osób. Pozyskano  5,400 l. bezcennego leku. Wśród dawców znaleźli się stali krwiodawcy oraz grupa młodych ludzi – uczniów ZS w Paczkowie. Przez cały czas krwiodawcy byli pod opieką fachowego personelu lekarsko – medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Ilość pobieranej krwi nie przekraczała 450 ml.

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować z całego serca wszystkim uczestnikom akcji, którzy do serca wzięli sobie słowa:
„Na Twoją krew czekają tysiące chorych. Być może kiedyś Twoje życie będzie zależało od tego czy ktoś odda krew. Teraz Ty możesz zrobić to dla innych".

Otwórz