Nocna wędrówka szlakiem duchów przeszłości

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nocna wędrówka szlakiem duchów przeszłości

W piątek 23 maja paczkowskie Muzeum Gazownictwa przyłączyło się do Nocy Muzeów, otwierając w godzinach wieczornych swoje bramy przed turystami i "nocnymi markami".

Noc Muzeów jest imprezą kulturalną, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji w wybranym dniu w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowali imprezę w Paczkowie o tydzień później niż w całym kraju, ale zainteresowanych nie brakowało. Nocnych turystów przywitał Kustosz Muzeum Gazownictwa Wojciech Kalfas oraz Zastępca Burmistrza Grzegorz Jasiok. Następnie rozpoczął się koncert Paczkowskiej Orkiestry Dętej, która otrzymała gromkie brawa od publiczności.  

Podczas tegorocznej edycji  w paczkowskim Muzeum Gazownictwa przemykały duchy przeszłości, a niepowtarzalne eksponaty techniki gazowniczej ukazywały historię gazu. Teatr amatorski z Kamieńca Ząbkowickiego poprzez krótkie scenki przedstawił wykorzystanie gazu w życiu codziennym. Zabawne scenki zaaranżowane w wnętrzach paczkowskiego muzeum, przypadły do gustu nocnym gościom.

Odwiedzający chętnie wsłuchiwali się w słowa wieloletniego Kustosza Muzeum pana Adama Króla, który oprowadzał ich po ekspozycjach stałych. Muzeum Gazownictwa rozbrzmiewało muzyką przez cały wieczór, gdyż laureaci festiwalu TEREPACZKÓW 2014 i grupa muzyczna KLUB 50 prezentowali liczne utwory w sali konferencyjnej. Impreza trwała do godz. 23:00, a nocne zwiedzanie wnętrz i eksponatów należącego do Polskiej Spółki Gazownictwa Muzeum w Paczkowie cieszyła się sporym zainteresowaniem. 

Otwórz