Festyn rekreacyjno - sportowy HDK PCK w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Festyn rekreacyjno - sportowy HDK PCK w Paczkowie

W sobotę 10 maja odbył się w zakładowym parku FAMAD w Paczkowie festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ich rodzin i przyjaciół. 

Jak zwykle termin wybrano nieprzypadkowo - impreza odbyła się w trakcie trwania obchodów Tygodnia PCK. Celem imprezy była promocja honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację jak również integracja środowiska krwiodawców. 

Organizacją festynu zajął się paczkowski Klub HDK PCK oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie. Pogoda sprzyjała organizatorom i uczestnikom, przybyło ponad 70 osób. Gośćmi  krwiodawców byli:  Burmistrz Gminy Paczków - Bogdan Wyczałkowski oraz  Zastępca Burmistrza - Grzegorz Jasiok. Urząd Miejski w Paczkowie od wielu lat wspiera działalność organizacji czerwonokrzyskiej. Organizatorzy przygotowali ciekawy program. Tradycyjnie zorganizowane zostały zawody w strzelaniu z wiatrówki.

Rywalizacja odbyła się w trzech etapach, w których zmagali się mężczyźni, kobiety i dzieci. Najwięcej punktów zdobyli: Jan Pajestka (43 pkt), Bożena Burzyńska (48 pkt) oraz Kacper Żak (42 pkt). Na II miejscach uplasowali się: Ryszard Wandzel, Agata Zygmunt, Natalia Ziółkowska, a na III m. Sławomir Wandzel, Teresa Stopyra, Machał Trela. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w bule. Konkurencję przeprowadzono w 2 grupach: dorośli i dzieci. Najlepsze wyniki osiągnęli: Małgorzata Bzowska i Michał Kurowski. Młodsi uczestnicy imprezy próbowali również swoich sił w rzutach lotkami do tarczy oraz w turnieju gier sportowych.

W konkurencjach sportowych wręczono 11 pucharów i 15 medali. W konkursie wiedzy o PCK nagrody otrzymali: Agata Zygmunt, Irena Kurowska, Danuta Kurowska, Mirosław Śliwa. W trakcie zmagań sportowych zawodnicy posilali się kiełbaską z grilla  i grochówką.  Poczęstunek i nagrody  zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego.

Krwiodawcy z rodzinami miło spędzili sobotni czas na łonie natury, w gronie przyjaciół i znajomych. Organizatorzy dziękują uczestnikom oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu wspaniałej zabawy. Zapraszają na kolejny piknik we wrześniu.
 

Otwórz