KALIMERA ELLADA, MI AMORE ROMA - artystyczne podsumowanie projektu edukacyjnego uczniów GP

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności KALIMERA ELLADA, MI AMORE ROMA - artystyczne podsumowanie projektu edukacyjnego uczniów GP

Gimnazjum Publiczne im. Polskich Noblistów w Paczkowie kontynuuje tradycję organizowania ciekawych edukacyjnych projektów, które przybliżają jego uczniom wiedzę o wybranych europejskich krajach.

W drugim semestrze roku szkolnego 2013/2014 rozpoczęto realizację programu pod nazwą „KALIMERA ELLADA, MI AMORE ROMA”. Programem zostali objęci uczniowie dwóch drugich klas GP oraz podopieczni Stowarzyszenia Kultury Osób Niepełnosprawnych "Więź". Gimnazjaliści poznawali dziedzictwo kulturowe Grecji i Włoch.

Uczestnicy projektu od początku drugiego semestru podjęli szereg działań, które posłużyły nie tylko poszerzeniu ich wiedzy, ale również rozwijaniu umiejętności współpracy z organizacją działającą na rzecz osób niepełnosprawnych i innymi instytucjami.

Dzięki uczestnictwu w projekcie, uczniowie bliżej poznali historię, kulturę, geografię i tradycje greckie i włoskie, nauczyli się zbierać oraz prezentować informacje z różnych źródeł oraz osiągnęli zrozumienie innych kultur i dowiedzieli się, jak je odbierać. Uczniowie mieli możliwość zauważyć korzyści płynące z wolontariatu, a także z nauki języków obcych.

Uroczyste zakończenie projektu zaplanowane jest na 14 maja 2014r. przed gmachem Urzędu Miejskiego w Paczkowie. W tym dniu na licznych stoiskach uczniowie pokażą swoje prace artystyczne, narodowe potrawy do degustacji, a na scenie zaprezentują program artystyczny z pokazem tanecznym i występami muzycznymi.

Serdecznie zapraszamy  w imieniu organizatorów już w środę - 14 maja przed gmach Urzędu Miejskiego - impreza startuje o godz. 10:00, a potrwa prawdopodobnie do godz. 12:00. Warto dodać, że w razie niepogody podsumowanie projektu odbędzie się w sali paczkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.      

Otwórz