Przyszłość Żaka 2014 - Targi Edukacji i Pracy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przyszłość Żaka 2014 - Targi Edukacji i Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie wraz z Opolską Wojewódzką Komendą OHP oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową serdecznie zapraszają na  Targi Edukacji i Pracy "Przyszłość Żaka 2014".

 Targi "Przyszłość Żaka 2014" odbędą się 24 kwietnia 2014 r. w godzinach 10.00-14.00 w Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologii i Innowacyjnych PWSZ w Nysie, przy ul. Obrońców Tobruku 5.

Targi Edukacji i Pracy adresowane są przede wszystkim do młodzieży kończącej naukę w szkołach ponadgimnazjalnych oraz studentów stojących przed wyborem kolejnego etapu kształcenia czy też rozpoczęcia kariery zawodowej, a także do wszystkich osób poszukujących zatrudnienia. Zaproszeni pracodawcy będą prezentować swoje oczekiwania wobec przyszłych pracowników, przedstawią swoje oferty pracy, staży, praktyk zawodowych, w tym pracy wakacyjnej i sezonowej.

Oprócz ofert pracy w Polsce i za granicą, ofert edukacyjnych szkół wyższych i średnich, uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych form podnoszenia swoich umiejętności. W ramach Targów organizatorzy przygotowali szereg szkoleń i warsztatów, podczas których będzie można świadomie zaplanować swój rozwój zawodowy czy przygotować się do udziału w procesie rekrutacji – dla osób poszukujących pracy to nieocenione korzyści.

Na odwiedzających Targi Edukacji i Pracy będą czekać doradcy zawodowi. Indywidualne konsultacje pozwolą poznać predyspozycje do wykonywania poszczególnych zawodów, w oparciu o nie obrać właściwą ścieżkę kształcenia, a także poznać trendy rynku pracy.

W ramach Targów odbędzie się także szkolenie  dla pracodawców w dwóch modułach:
1. „Refundacje wynagrodzeń młodocianych pracowników - aktualny stan prawny.”
2. Zmiana ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – nowe rozwiązania i korzyści dla pracodawców.

Szkolenie przeprowadzą pracownicy PUP w Nysie oraz pracownicy Działu Refundacji OWK OHP w Opolu. Rozpoczęcie o godzinie 12.00.


 

Otwórz