Ognisko Artystyczne zaprasza na wystawę "Reminiscencje"

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ognisko Artystyczne zaprasza na wystawę „Reminiscencje”

Już w najbliższy czwartek – 3 kwietnia br. - w galerii Domu Plastyka w Paczkowie odbędzie się ciekawe wydarzenie artystyczne.

Tym razem zapraszamy mieszkańców  do udziału w wernisażu wystawy pod tytułem "Reminiscencje" autorstwa Władysława Szczepańskiego. Artysta urodził się we Lwowie, gdzie ukończył  studia artystyczne na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Poligraficznej we Lwowie.

Od 1988r. mieszka w Kielcach. Obecnie jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uprawia twórczość w zakresie rysunku i malarstwa, a także grafiki.

Od roku 1979 prezentował prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, między innymi w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki, Muzeum Archidiecezji, Muzeum Niepodległości, Muzeum Literatury w Warszawie, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Narodowym, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Diecezjalnym i BWA w Kielcach, Muzeum Historii Fotografii, Galerii Autorskiej Bronisław Chromy Art i Galerii ZPAP „Pryzmat” w Krakowie, Muzeum Narodowym w Przemyślu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży oraz Irena Art Gallery w Kijowi,. Brał udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych w Polsce, Belgii, Czechach, Macedonii, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Szwecji, na Ukrainie, Węgrzech i we Włoszech. Do Paczkowa Szczepański przywiezie prace zainspirowane naszym miastem.