Zniżki i ulgi dla seniorów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zniżki i ulgi dla seniorów

W  sobotę – 1 marca ruszył pilotaż programu Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, a jej oficjalny start planowany jest na początek II kwartału 2014r.

Opolska Karta Rodziny i Seniora jest narzędziem Programu Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim, która wprowadza powszechne zniżki oraz ulgi wspierające osoby starsze głównie w instytucjach podległych jednostkom samorządowym, jak również w innych podmiotach publicznych i prywatnych.

Pilotażowy program adresowany do seniorów w początkowym etapie obowiązywać będzie w sześciu wybranych instytucjach kultury:
• Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Opolska  Karta Rodziny (25% biletów na każdy spektakl): 
bilet normalny - 22 zł, bilet ulgowy -  13 zł,
Karta Seniora 65+ - bilet ulgowy 13 zł

• Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera w Opolu
50% ceny biletu . Zniżka obejmuje koncerty własne Filharmonii,
zniżka nie dotyczy koncertów impresaryjnych

• Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu
50% zniżka wysokości zryczałtowanej opłaty tytułem usług informatycznych pobierana przy wpisie do biblioteki - aktualna opłata 6 zł, zniżka 3 zł.

• Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
50% zniżki na bilety wstępu do budynku głównego Mały Rynek 7, Kamienicy czynszowej przy ul. św. Wojciecha 13. Pozostałe budynki muzealne: Galeria MŚO,
ul. Ozimska 10 oraz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny nie objęte są zniżką z uwagi na symboliczną opłatę za wstęp. Ponadto zniżki nie dotyczą opłaty za warsztaty oraz lekcje.
 
• Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu
bilet wstępu do muzeum normalny:  5 zł od osoby (aktualnie 10 zł)
bilet wstępu do muzeum ulgowy: 2,50 od osoby (aktualnie 5 zł)
Zniżki nie obowiązują wstępu do Muzeum podczas organizowanych imprez plenerowych

• Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach –Opolu
50 % zniżki na usługi przewodnickie,
zwiedzanie muzeum rowerem,
projekcję filmu dokumentalnego.

Wymienione instytucje oferować będą seniorom różne zniżki. Co ważne – osoba, która chce skorzystać z oferty nie musi mieć ze sobą specjalnej karty. W przypadku osób po 65 roku życia wystarczy jedynie dowód osobisty.

W kolejnych miesiącach Opolska Karta Rodziny i Seniora ma obowiązywać również w innych miejscach – w sklepach, firmach usługowych, miejscach rozrywki. Organizatorzy programu spodziewają się włączenia w niego aptek i firm oferujących usługi rehabilitacyjne. Osoby starsze nadal będą mogły korzystać ze zniżek na podstawie Karty, jak również na podstawie PESELU.

Niebawem oprócz seniorów z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora korzystać będą mogły rodziny z co najmniej dwojgiem dzieci do lat 18, rodzinne domy dziecka, rodziny zastępcze (przedstawiciele ustawowi) mieszkający na terenie woj. opolskiego, a także rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym do 26 roku życia.

O wprowadzeniu samej karty oraz kolejnych zniżek i ulg oferowanych w ramach  Opolskiej Karty Rodziny i Seniora będziemy na bieżąco informować na naszej witrynie internetowej.
 

Otwórz