Tradycyjne produkty i postęp w rolnictwie – sprawdź kogo docenił Oddział ODR w Nysie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Tradycyjne produkty i postęp w rolnictwie – sprawdź kogo docenił Oddział ODR w Nysie

Nyski Oddział Terenowy Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego dokonał podsumowań osiągnięć ubiegłego roku.

Na spotkaniu rolników z doradcami w Nysie omówiono m.in. nowinki rolnicze i obecny stan rolnictwa. Każda gmina należąca do powiatu nyskiego wyróżniła rolników, którzy w 2013 zasługują na miano rolnika wprowadzającego postęp w rolnictwie. Z terenu naszej gminy nagrodzono Pana Michała Konata z Paczkowa.

W ramach podsumowania działalności Oddziału Terenowego Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Nysie odbył się również konkurs pn. „Potrawa regionalna”. W  Zespole Szkół i Placówek Oświatowych ROLNIK w Nysie, dziewięć kół gospodyń wiejskich powiatu nyskiego wystawiło stoiska ze swoimi kulinarnymi przysmakami. Celem przedsięwzięcia było pokazanie dziedzictwa kulinarnego regionu, tradycyjnych potraw oraz promocja produktu regionalnego.

         

Gminę Paczków reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienicy, które przygotowało dwie smaczne potrawy: golonkę nadziewaną oraz szynkę w liściach cebuli. W ogólnej klasyfikacji KGW Kamienica zajęło II miejsce. Nagrody wręczyli przedstawiciele Opolskiego  Związku Rolników i Organizacji Społecznych, Starostwa Powiatowego w Nysie oraz Gminy Paczków.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Otwórz