Nieustępliwość poskutkowała!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nieustępliwość poskutkowała!

Po kilkunastu dniach przedstawiania argumentów i skutecznych negocjacji na temat nowego rozkładu jazdy autobusów mamy pierwsze, istotne zmiany.

Wizyta Wicestarosty Nyskiego u Burmistrza, o której pisaliśmy już wcześniej w artykule pt. Wicestarosta Nyski "na dywaniku" u Burmistrza, przyniosła spodziewane rezultaty.

Mowa o wprowadzeniu nowych kursów na linii Nysa – Kamienica – Nysa, które będą obowiązywały od najbliższego poniedziałku, tj. od 27 stycznia br. Mieszkańcy  Frydrychowa, Ściborza, Trzeboszowic, Dziewiętlic, Ujeźdźca, Unikowic oraz Kamienicy odzyskali kilka bardzo potrzebnych połączeń.

Nowe kursy zadowolą przede wszystkim młodzież uczącą się w Paczkowie oraz większość pasażerów dojeżdżających na zakupy, do lekarza czy do pracy. Jest to jednak częściowy sukces i tematyki rozkładu jazdy w Gminie Paczków nie można uznać za zakończoną. Absolutnie niedopuszczalny jest fakt pozbawienia połączeń do Lisich Kątów, a dodatkowo mieszkańcy zgłaszają uwagi do innych kursów. Cały czas gromadzimy przekazywane informacje i pod ich kątem rozkład jazdy będzie ponownie weryfikowany. Negocjacje nie dobiegną końca do momentu, kiedy upewnimy się, iż nowe kursy w pełni zaspokajają potrzeby mieszkańców naszej Gminy.

Poniżej przedstawiamy fragment rozkładu jazdy PKS Nysa z zaznaczeniem 4 nowych kursów:


O dalszym przebiegu rozmów będziemy na bieżąco informować na naszej witrynie internetowej.

Otwórz