Pogodna stulatka obchodziła 105 urodziny!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Pogodna stulatka obchodziła 105 urodziny!

Na pytanie o receptę na długowieczność odpowiada z humorem i dystansem, że „niewiadomo, trzeba po prostu żyć”. Mowa o pani Marii Grociak z Wilamowej, która w czwartek obchodziła 105 urodziny i obecnie jest najstarszym mieszkańcem Gminy Paczków.

Maria Grociak z domu Woś, urodziła się 9 stycznia 1909 r. w Węglówce (woj. małopolskie), gdzie spędziła młodość i poznała swojego przyszłego męża. W 1937 roku wyszła za mąż za Marcina Grociaka. Natomiast w 1939r. została zmuszona do wyjazdu do Niemiec, gdzie spędziła 6 lat pracując w gospodarstwie rolnym.

Po powrocie, z powodu braku pracy, małżeństwo Grociaków wspólnie z dziećmi postanowiło w 1951 r. przeprowadzić się w rodzinne strony męża i zamieszkali w miejscowości Wilamowa. Do emerytury Pani Maria pracowała wspólnie z mężem w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Wilamowej. Mąż Marcin zmarł w  2001r. w wieku 89 lat, a  para przeżyła w związku małżeńskim 64 lata. 105-latka ma dwóch synów i córkę. Doczekała się aż 14 wnucząt oraz 15 prawnucząt.

Dzień 105 urodzin pani Maria spędziła w otoczeniu kochającej rodziny. Z listem gratulacyjnym i bukietem kwiatów jubilatkę odwiedził Grzegorz Jasiok - Zastępca Burmistrza, Zdzisław Michael – Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie oraz Zdzisława Liczner - kierownik USC.

105 lat życia to wiek o szczególnej wartości, którą tworzyły lata doświadczeń codziennego życia. Pani Maria to jedyna osoba w gminie, która poszczycić się może tak pięknym wiekiem. Pragniemy złożyć słowa podziękowania za wszelkie trudy i pracę minionych stu pięciu lat oraz za wiedzę i życiową mądrość przekazywaną następnym pokoleniom, a jednocześnie życzymy jak najlepszego zdrowia.

Otwórz