Możliwy silny wiatr

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Możliwy silny wiatr

Na terenie całego województwa możliwe jest występowanie silnych i porywistych wiatrów - taką informację rozpowszechniają meteorolodzy z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW.

Już dziś (5 grudnia) od godz. 18:30 możliwe jest występowanie silnego wiatru - synoptycy przewidują, że na naszym terenie wiać będzie aż do godz. 10:00 w sobotę - 7 grudnia.

Spodziewana średnia prędkość wiatru może sięgnąć od 35 do 50 km/h, a w porywach jej maksymalna wartość będzie wynosić od 75 do nawet 95 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku zachodniego i północnego zachodu. Silnemu wiatrowi towarzyszyć będą zawieje i zamiecie śnieżne. Zagrożenie oceniane jest na drugi stopnień, dlatego tego typu ostrzeżeń lepiej nie bagatelizować.

Skutkami zapowiadanego wiatru mogą być niebezpieczne szkody w drzewostanie - łamanie gałęzi i drzew. Możliwe są także uszkodzenia budynków, dachów oraz utrudnienia komunikacyjne.

Apelujemy do mieszkańców Gminy Paczków o zachowanie szczególnej ostrożności. Pozamykajmy i dobrze zabezpieczmy okna, a z balkonów i parapetów pozabierajmy wszystkie przedmioty. Unikajmy też parkowania samochodów lub chronienia się przed wiatrem pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami i tablicami reklamowymi.   

Otwórz