Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Warto przypomnieć, że kobieta, która ukończyła 50 lat, bezwzględnie raz w roku powinna zgłosić się na mammografię lub badanie piersi rezonansem magnetycznym.

To dobra okazja, by przypomnieć o profilaktyce, wiedza jest jednak niezbędna przez cały rok. Rak piersi towarzyszy ludzkości od prawie 5000 lat. Jest uznawany za jedną z najczęściej występujących chorób nowotworowych na świecie, a w krajach Unii Europejskiej wykrywany co 2 minuty. W Polsce rokrocznie odnotowuje się około 15 tys. nowych zachorowań.

Rak piersi jest najczęściej występującym wśród kobiet nowotworem oraz drugim najbardziej powszechnym na świecie. Na tego rodzaju chorobę w ciągu całego życia może zachorować 8-9% kobiet. Wczesne wykrycie znacznie zwiększa szanse na skuteczne leczenie. Dzięki postępowi onkologii wiele nowotworów uważanych kiedyś za śmiertelne możemy obecnie wyleczyć.

 Polecamy wybrać się na bezpłatne badania mammograficzne, które zostaną po raz kolejny przeprowadzone na paczkowskim rynku w pobliżu Ratusza Miejskiego. Mammobus będzie dostępny dla mieszkanek naszej gminy w dniu 22 października 2013 roku (wtorek) w godz. od 09:00 do 13:00 oraz od 14:00 do 17:00. Wybierając się do paczkowskiego rynku  na mammografię niezbędny jest dowód osobisty oraz poprzednie badanie mammograficzne.

Bezpłatnymi diagnozami objęte są Panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1944 1963). Rejestracja telefoniczna odbywa się pod numerem telefonu: 58 325 76 02, 58 325 76 05, fax : 58 325 76 01 (pamiętaj przygotować swój numer PESEL).

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi ma na celu przypominać o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie piersi, możliwościach zapobiegania zachorowaniom oraz o roli wczesnego wykrywania w procesie zwalczania raka piersi. „Dbaj o swoje piersi”  już dziś zarejestruj się i koniecznie 22 października weź udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych.

 

Otwórz