Rozśpiewana Ala Czajkowska zdobywa kolejne wyróżnienia

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Rozśpiewana Ala Czajkowska zdobywa kolejne wyróżnienia

Alicja Czajkowska to młoda artystka, bardzo zaangażowana w rozwój  muzycznych umiejętności. Jako dziesięcioletnia dziewczynka ma już na swoim koncie wiele sukcesów!

Przygodę z muzyką rozpoczęła od występów na szkolnych apelach, następnie pojawiała się na paczkowskiej scenie Ośrodka Kultury i Rekreacji biorąc udział w różnorodnych konkursach piosenki oraz wydarzeniach muzycznych. Młoda wokalistka systematycznie rozwija i poprawia warsztat wokalny. Dzielnie bierze udział w  festiwalach oraz konkursach piosenki, sprawdzając swoje umiejętności.

2013 rok jest dla niej wyjątkowy, a to za sprawą wielu osiągnięć, które udało się jej zdobyć. Została wyróżniona podczas tegorocznego koncertu galowego VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia", który odbył się pod koniec kwietnia w Radomiu.

Alicja zajęła także 1 miejsce na Europejskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej - INTERMUZA 2013. Była to dziesiąta jubileuszowa odsłona INTERMUZY pod dyrekcją znakomitego autora tekstów piosenek, a także poety, scenarzysty i autora musicali - Jacka Cygana. Ogółem w przesłuchaniach uczestniczyło 152 dzieci z terenu Polski i zagranicy. Do przesłuchań finałowych jury w składzie Anna Kamalska - Mikoś, Katarzyna "Puma" Piasecka, Zofia Wróbel, Jacenty Jędrusik, Tadeusz Piszek oraz Jacek Cygan zakwalifikowało 23 osoby. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej 7 - 10 lat zajęła właśnie Ala Czajkowska z Paczkowa.

Kolejne osiągnięcia, które w tym roku zdobyła Alicja to: 3 miejsce na Festiwalu Piosenki Dziecięcej Legnica 2013 oraz 1 miejsce na Powiatowych Prezentacjach Wokalnych Paczków 2013.

Nasza młoda wokalistka uczestniczyła również w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanym w Opolu. Po raz pierwszy wystąpiła na deskach Opolskiego Amfiteatru. Celem Festiwalu była m.in. popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży, odkrywanie nowych talentów wokalnych i muzycznych oraz promocja utalentowanych solistów. Alicja wykonała utwór "Piosenki Drewnianych Lalek". 

Podczas I Ogólnopolskiego  Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej w Żywym Skansenie w Nagawkach  Paczkowianka została poproszona przez Majkę Jeżowską aby razem z nią zaśpiewała wspólnie na scenie jeden z utworów. Tego rodzaju nagroda była dla niej najwyższym uznaniem, gdyż w gronie 25 uczestników, była jedyną w ten sposób wyróżnioną osobą.

 Więcej informacji na temat osiągnięć Ali Czajkowskiej można przeczytać na jej fanpage’u na facebooku: https://www.facebook.com/ala.czajkowska.9?hc_location=stream

Serdecznie gratulujemy Ali jej osiągnięć oraz trzymamy kciuki za dalsze, muzyczne sukcesy.

 

 
Otwórz