Zaznacz się w Paczkowie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zaznacz się w Paczkowie!

Paczków doczekał się swojego znaczka turystycznego, który może stać się ciekawą pamiątką, a także nową możliwością promocji naszej Gminy.

Pomysł reklamowania miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczanie szlaków dla zwiedzających oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów zrodził się w Czechach i w niedługim czasie Znaczek Turystyczny na stałe zagościł również w Polsce. Zyskał popularność w wielu krajach takich jak m.in. Słowacja, Niemcy, Ukraina, Austria, Węgry, Rumunia, Holandia, Wielka Brytania, Chorwacja, Włochy, Rosja i USA.

 Okrągły, drewniany krążek przedstawiający miejsce do którego dotarł podróżnik jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. Posiada numer identyfikujący dane miejsce, z tego też powodu jest on prawdziwą atrakcją dla zbieraczy. Nasz znaczek posiada numer 161 i  przedstawia kościół pw. Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie wraz z basztą łupinową.

Znaczki kupić można w dwóch punktach na terenie Paczkowa, a mianowicie w Biurze Podróży TeraTour (Dom Plastyka) oraz w Kiosku "Lotto" na ul. Armii Krajowej (obok Wieży Wrocławskiej).

Stań się posiadaczem souveniru z Paczkowa, być może obudzisz w sobie ducha kolekcjonera i będziesz podążać ścieżkami znaczków turystycznych. Zachęcamy do nabycia pamiątki prosto z Polskiego Carcassonne! 

Otwórz