Oddział Reumatologii pozostaje w Paczkowie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Oddział Reumatologii pozostaje w Paczkowie!

W czwartek 25 lipca 2013r. na posiedzeniu Zarządu Powiatu jednym z wniosków złożonych przez Komisję Zdrowia Starostwa Powiatowego w Nysie było pozostawienie Oddziału Reumatologii w Paczkowie.

Decyzja została podjęta pomyślnie, dzięki interwencji ze strony Burmistrza Paczkowa, oddział działający w naszym mieście od 2001 roku pozostaje. Przewiduje się, że kontrakt na 2014r. i 2015r. zostanie podpisany aneksem na dotychczasowych warunkach.

Oddział jest drugim tego typu w województwie opolskim po oddziale w Pokoju. Posiada 20 łóżek, w skali roku 340 mieszkańców z województwa opolskiego miało możliwość leczenia się. W ciągu pół roku wykonano 8961 pkt. przy planie w ilości 8304 pkt., w tym usługi ponadlimitowe 657 pkt.

Zarząd Powiatu ustalił z Dyrektorem ZOZ Nysa, że zostanie wystosowany wniosek do NFZ o zwiększenie kontraktu w Paczkowie o kolejne 10 łóżek. Funkcjonowanie oddziału jest niezwykle istotne gdyż z jego usług korzysta wielu mieszkańców Paczkowa, ale również dlatego, że Szpital w Paczkowie jest miejscem zatrudnienia kilkunastu paczkowian. Dlatego decyzja o pozostawieniu Oddziału Reumatologii w Szpitalu im. Błogosławionego Jana Pawła II w Paczkowie jest jedną z lepszych wiadomości w ostatnim czasie. 

Otwórz