Będzie coraz cieplej - uważaj na upały w weekend

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Będzie coraz cieplej - uważaj na upały w weekend

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje o upałach (II stopień zagrożenia) od godz.14:00 dnia 26.07.2013r. do godz. 20:00 dnia 29.07.2013r.

Temperatura w piątek może maksymalnie osiągnąć od 28°C do 30°C, lokalnie 31°C. Jeżeli chodzi o kolejne dni tj. sobotę i niedzielę (27.07.-28.07) przewiduje się, że temperatura może wynieść od 32°C do 35°C. 

W trakcie gorących, letnich dni nasz organizm jest szczególnie narażony na przegrzanie, należy zatem dbać o siebie gdy żar leje się z nieba. Upały są szczególnie groźne dla osób starszych oraz małych dzieci, dlatego odpowiednio  zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Warto sięgnąć po wodę mineralną, gdyż wraz z potem sporo jej tracimy, przede wszystkim unikać słońca i kiedy jest to możliwe chronić się w cieniu. Najlepiej wychodzić z domu w godzinach porannych lub wieczornych.

Takie warunki atmosferyczne niosą ze sobą ryzyko udaru słonecznego, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg oraz znaczący wzrost zagrożenia pożarowego. W związku z tym Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i stosowne przygotowanie się na nadchodzące upały.

Ostrzeżenie meterologiczne nr 44 

Otwórz