Ruszyły remonty powiatowych chodników - połowę kosztów pokryje Gmina Paczków

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ruszyły remonty powiatowych chodników - połowę kosztów pokryje Gmina Paczków

Jak co roku Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie rozpoczął realizację zawartego z Gminą Paczków porozumienia, w myśl którego w naszym mieście wyremontowane zostaną kolejne trzy chodniki przy ulicach administrowanych przez władze Powiatu Nyskiego. Paczkowski samorząd dołoży do tych inwestycji ponad 36 tys. zł.

Już po raz kolejny na terenie gminy Paczków prowadzone są inwestycje drogowe, które wspólnie sfinansują dwa budżety - Powiatu Nyskiego oraz Gminy Paczków. Potrzeb remontowych na drogach powiatowych nie brakuje, a możliwości finansowe ZDP są ograniczone, dlatego modernizacje paczkowskich "powiatówek" wspierane są pieniędzmi z gminnego budżetu. To efekt kolejnego już porozumienia, jakie Paczków podpisał w tej sprawie z władzami powiatu.

W tym roku modernizacji doczekają się trzy chodniki przy paczkowskich "powiatówkach" - ulicach Sienkiewicza, Mickiewicza i Jagiellońskiej. Remont przy pierwszej z wymienionych lokalizacji już trwa (na zdjęciach) - w okolicach marketu "Biedronka" rozebrano już 170-metrowy fragment dotychczasowego chodnika. Zastąpi go nowy trotuar z kostki brukowej, którą od jezdni oddzielać będą nowe betonowe obrzeża i krawężniki.
Na ulicy Mickiewicza nowej kostki brukowej i betonowych krawężników doczeka się ponad 190 metrów chodnika, a na ulicy Jagiellońskiej, przy markecie "Eko", przebudowane zostanie przeszło 30 metrów pieszego traktu. Całość prac powinna zostać ukończona do 31 lipca.

Łącznie te trzy inwestycje kosztować będą nieco prawie 73 tys. zł. Dokładnie połowę tej kwoty - ponad 36 tys. zł - pokryją pieniądze z budżetu paczkowskiego samorządu.  

Otwórz