Za nami kolejne Gminne Igrzyska Sportowe - zobacz zdjęcia!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Za nami kolejne Gminne Igrzyska Sportowe - zobacz zdjęcia!

W piątek 14 czerwca paczkowski Stadion Miejski, już po raz trzydziesty czwarty, stał się areną szkolnych zmagań sportowych w ramach dorocznych Gminnych Igrzysk Sportowych Dzieci i Młodzieży.

Ta jedna z najważniejszych w naszej gminie sportowych imprez odbywa się co roku i ma już bardzo bogatą tradycję - po raz pierwszy szkolne igrzyska odbyły się w 1979 roku, a przygotowała je wówczas Szkoła Podstawowa w Trzeboszowicach. Tegoroczną edycję zorganizował Zespół Szkół Stowarzyszeniowych z ulicy Kościelnej przy ścisłej współpracy z Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie oraz paczkowskim oddziałem Szkolnego Związku Sportowego. Podobnie jak w zeszłym roku, również tym razem przygotowano dyscypliny paraolimpijskie, w których uczestniczyli podopieczni Stowarzyszenia Kultury Osób Niepełnosprawnych "Więź".

W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z całej Gminy Paczków - od podstawówek, przez gimnazja, aż po szkoły średnie. W sumie w imprezie uczestniczyło ponad 200 sportowców, którzy rywalizowali w kilkunastu dyscyplinach. Gościnnie w zawodach uczestniczyli też uczniowie czeskiego ZS Javornik. Poszczególne konkurencje poprzedziło uroczyste otwarcie, którego dokonali wspólnie Dyrektor Szkół Stowarzyszeniowych Alicja Kotrys oraz Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski. W części oficjalnej wręczono nagrody dla najlepszych w kończącym się roku szkolnym sportowców, uczniowie z ulicy Kościelnej zaprezentowali krótki program taneczny, a następnie dopełniono tradycyjnych "olimpijskich" formalności - złożono przysięgę, zapalono znicz i wciągnięto flagę na maszt.

Sprint 100 m, skok w dal, sztafeta 4 x 100 m, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową; biegi na 600, 800 i 1000 m; usportowione dwa ognie, "mały olimpijczyk", mini piłka nożna - to tylko niektóre z dyscyplin, w których mierzyli się młodzi paczkowianie. Ich zmagania tradycyjnie dopingowała ze stadionowych trybun liczna rzesza kibiców - koledzy i koleżanki ze szkół, nauczyciele, rodzice i wielu innych pasjonatów sportu. Emocji jak zawsze nie brakowało - wzbudzały je szczególnie biegi na różnych dystansach.

Najlepsze drużyny oraz najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary - wręczali je m.in. Burmistrz Bogdan Wyczałkowski i Dyrektor Alicja Kotrys. Trofea nie były jednak najważniejsze, bo mali sportowcy wyraźnie czerpali ze swoich sukcesów sporo satysfakcji i szczerej radości. Stając na gminnym podium mogli choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwe olimpijskie gwiazdy! Wszystkim uczestnikom Igrzysk serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji, która odbędzie się już za rok.   

Otwórz