Świetlice środowiskowe uczciły Dzień Dziecka na sportowo

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Świetlice środowiskowe uczciły Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka to doskonały pretekst, żeby zachęcić milusińskich do aktywności fizycznej. W poniedziałek 3 czerwca, wiedząc, że właściwie zorganizowane zawody sportowe mogą dostarczać wielu pozytywnych emocji i być jednocześnie doskonałą okazją do działań wychowawczych, w hali sportowej paczkowskiego GCSiR zorganizowano Sportowy Turniej Świetlic Środowiskowych, promujący zdrowy styl życia.

W grach i zabawach sportowych wzięła udział niemal setka dzieci z gminnych świetlic z Paczkowa, Starego Paczkowa, Ujeźdźca, Kozielna, Dziewiętlic i Trzeboszowic. Po uroczystym otwarciu zawodów przez organizatorów - opiekunów świetlic, młodzież przystąpiła do realizacji wyznaczonych zadań. Turniej rozpoczęto od ułożenia intrygującego hasła kibica określającego poszczególne drużyny. Do walki zapaliła wszystkich taneczna rozgrzewka - nauka wspólnego układu tanecznego.

W skład reprezentacji świetlic wchodziły zespoły z różnej kategorii wiekowej - z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum, stąd drużyny były mieszane, a stopień trudności konkurencji dostosowany odpowiednio do wieku i stopnia sprawności. Uczestnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami w następujących konkurencjach: wyścigi rzędów, rzuty do kosza, strzały do bramki. Były to świetne, nieskomplikowane formy rywalizacji sportowej nie tylko dla najmłodszych, ale i starszych wychowanków. Dawały możliwość startu i sportowego współzawodnictwa sporej grupie dzieci.

- Takie zawody sportowe są doskonałą formą zabawy. Nie tylko świetnie integrują rówieśników z różnych świetlic, ale przede wszystkim zaspokajają potrzebę ruchu, który dla dzieci jest bardzo ważny. Nadarzyła się też okazja nauki kulturalnego kibicowania, promocji zdrowia i sportowego trybu życia. Dodajmy do tego naukę zasad fair play i będziemy mieć cały zestaw bezcennych korzyści - mówi Barbara Kamińska ze Świetlicy Środowiskowej w Starym Paczkowie. 

Wynik i sukces nie były celem ponad wszystko, bo zawody miały charakter zabawowy. Wpleciono w nie takie elementy jak: bieg, podskoki, wyskoki, kozłowanie, rzuty. Wszystkie wyścigi rozgrywane były z olbrzymim zaangażowaniem, przy zachęcającym dopingu młodych kibiców. Przeżycia sportowe dostarczyły wszystkim sporo radości. Imprezę zakończyło wręczenie słodkich upominków i dyplomów dla drużyn reprezentujących świetlice, a także wyróżnień indywidualnych, które otrzymał każdy z uczestników jako pamiątkę swoich sportowych zmagań.

Otwórz