Rzeki znów mogą wezbrać

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Rzeki znów mogą wezbrać

Najnowszy komunikat Biura Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu ostrzega, że w ciągu najbliższych kilku godzin na terenie Opolszczyzny stan wód w rzekach wchodzących w skład dorzecza górnej i środkowej Odry przekroczy stany alarmowe.

Wczorajsze burze i intensywne opady oraz kolejne zapowiedzi podobnych zjawisk zaowocowały komunikatami o możliwym wystąpieniu gwałtownych wzrostów stanów wody w rzekach. Miejscami dopływy Odry i wody powierzchniowe na obszarze województwa opolskiego mogą przekroczyć stan alarmowy.

Sytuacja jest poważna - komunikat wrocławskiego BPH ocenia zagrożenie na trzecim, najwyższym stopniu. Komunikat ostrzegawczy obowiązuje od poniedziałku 10 czerwca (od godz. 12:00) do wtorku 11 czerwca (do godz. 10:00). 

Przypominamy, że przekroczenie stanu ostrzegawczego rzek może stwarzać niebezpieczeństwo dla osób przebywających nad brzegami rzek. Zagrożenie to powodować będzie również utrudnienia w prowadzeniu prac w ich korytach. Możliwe są także lokalne podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych.   

Otwórz