Gimnazjaliści z Paczkowa wicemistrzami opolskiego Coca Cola Cup!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Gimnazjaliści z Paczkowa wicemistrzami opolskiego Coca Cola Cup!

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Paczkowie o krok od spektakularnego sportowego sukcesu. Piłkarska reprezentacja chłopców z tej szkoły wzięła udział w wojewódzkim etapie Coca Cola Cup, który odbył się w Opolu. Młodzi paczkowianie zaprezentowali się w nim z bardzo dobrej strony - dotarli do ścisłego finału, ale w nim musieli uznać wyższość rówieśników z Brzegu. Drugie miejsce na Opolszczyźnie to jednak również wielki sukces!

Turniej Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych w Polsce turniejów piłkarskich dla młodzieży szkolnej. W tym roku odbywa się jego 15. edycja. We wszystkich dotychczasowych odsłonach tej rywalizacji wzięło udział ponad 600 000 młodych zawodników. Zawody prowadzone są pod hasłem "Bądź aktywny, dołącz do gry!", a patronują im słynny polski napastnik Robert Lewandowski oraz znana aktorka Anna Dereszowska. Nagrodą główną dla dwóch najlepszych drużyn - żeńskiej i męskiej - będzie wyjazd na specjalny obóz treningowy w jednym z najlepszych europejskich klubów piłkarskich - Juventusie Turyn.

Do udziału w tegorocznej edycji zapisało się w sumie 3495 drużyn chłopców i dziewcząt. Nie zabrakło wśród nich zespołu z Paczkowa - swoją drużynę zgłosiło paczkowskie Gimnazjum Publiczne im. Polskich Noblistów. Chłopcy z tej placówki jak burza przeszli przez pierwsze trzy rundy eliminacyjne. Pierwsza z nich rozegrana została właśnie w naszym mieście. Występujący w roli gospodarzy gimnazjaliści, prowadzeni przez Karola Borowca, bez straty punktu rozprawili się z drużynami gimnazjów z Nysy, Korfantowa i Ścinawy Nyskiej, awansując tym samym do drugiej rundy rozgrywek. W niej paczkowianie spotkali się z rówieśnikami ze Skoroszyc, Otmuchowa i Nysy - jedna porażka i dwa zwycięstwa zapewniły naszemu zespołowi wejście do finału wojewódzkiego.

W finałowej rywalizacji, która odbyła się w niedzielę 2 czerwca w Opolu, wzięło udział 8 zespołów dziewcząt i 16 drużyn chłopców. Do żeńskiego finału dotarły gimnazjalistki z Nysy i Dębskiej Kuźni. Po ciekawym spotkaniu nyskie zawodniczki zasłużenie pokonały rywalki 3:0 i wygrały cały turniej.
W mocno obstawionej rywalizacji chłopców emocji nie brakowało aż do samego finału, a spora w tym zasługa młodych piłkarzy z paczkowskiego Gimnazjum Publicznego. Podopieczni Karola Borowca trafili do grupy B, razem z Gimnazjum nr 3 w Brzegu, Gimnazjum nr 8 w Opolu oraz Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach. Po trzech ciekawych meczach Paczków zajął drugie miejsce w grupie i tym samym awansował do fazy pucharowej. W ćwierćfinale nasi reprezentanci trafili na Zespół Gimnazjalno-Szkolny w Długomiłowicach i odnieśli zwycięstwo 2:1. W półfinale na paczkowian czekało Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 2 z Olesna i ten mecz również okazał się dla Paczkowa szczęśliwy - wygrana 5:2 zapewniła awans do ścisłego finału. Tam paczkowanie, już po raz drugi w tym dniu, stanęli naprzeciw swoich grupowych rywali z Brzegu. Niestety, tym razem nie zdołali podjąć z tą drużyną wyrównanej walki i przegrali 0:4.

Szkoda, że nie udało się wygrać, bo brzeżanie będą mieli przyjemność wystąpić w finale krajowym, który odbędzie się już w tę sobotę na rynku w Krakowie. Nie zmienia to jednak faktu, że drugie miejsce w województwie jest ogromnym sukcesem, którego serdecznie gratulujemy chłopcom z paczkowskiego Gimnazjum Publicznego i ich opiekunowi! 

Skład drużyny Gimnazjum Publicznego w Paczkowie: Grzegorz Czarnecki, Aleksander Sutor, Bartłomiej Olszewski, Kacper Hejdak, Michał Sypek, Przemysław Osuchowski, Krzysztof Szymyślik, Jakub Pawełek, Kamil Skawiński, Bogdan Worobiec. Trener: Karol Borowiec. 

fot. Coca Cola Cup Polska - www.cocacolacup.pl

Otwórz